Эфирная антенна "Мотылёк"

Про антенну Мотылек, обсуждение
Выбираем антенну
Проблемы и их решения
sergiy1103
Любопытный
Благодарил (а): 1 раз

Re: Эфирная антенна "Мотылёк"

Сообщение sergiy1103 »

iam писал(а):
08 фев 2022, 07:52
У конкретних умовах якісні і стабільні картинку і звук можна отримати і на шматок дроту, що дуже схоже на Вашу ситуацію, де сигнал витягується за допомогою підсилювачів.
Антена Ворона була без підсилювачів, то чим на ній сигнал я витягнув?

iam
Смотрю Т2
Смотрю Т2

Сообщение iam »

Яка була мета Вашого посту - рекомендувати співмешканцям області придбати Ворону з підсилювачем, відвернути антени від Івано-Франківської вежі і направити на гору Рокита Велика щоб отримати якісне зображення і звук на всіх мультиплексах? Чи навпаки , ні в якому разі не користуватися Вороною, а тим більше Метеликом? Про якість і стабільність зображення і звуку Ви так нічого і не повідомили, як і про те, звідки Ви щоденно ведете приймання сигналу на свій телевізор і на які антену і підсилювач.

sergiy1103
Любопытный

Сообщение sergiy1103 »

Для тих, хто читає через слово, ще раз нагадаю, про мету експерименту я писав. Думаю, що там досить зрозуміло написано.

sergiy1103
Любопытный

Сообщение sergiy1103 »

iam писал(а):
08 фев 2022, 16:24
Яка була мета Вашого посту - рекомендувати співмешканцям області придбати Ворону з підсилювачем, відвернути антени від Івано-Франківської вежі і направити на гору Рокита Велика щоб отримати якісне зображення і звук на всіх мультиплексах?
Тут частково відповів вище, виклавши скрін, думаю, там доволі зрозуміло написано. Решту не можу навіть щось написати, у Вас дуже бурхлива уява, але не підкріплена нічим. Про яких мешканців області, які приймають сигнал з вишки з м. Івано-Франківська Ви говорите, в цієї вишки реальний радіус дії 20-30 км, хоч там потужність 0,5 кВт, область гірська, пряма видимість на вишки майже відсутня. Вишка в Івано-Франківську 260 метрів над рівнем моря. Передавач в Микуличині встановлений на висоті 1, 163 км над рівнем моря (відео з вишки і географічні умови біля вийшки із сторінки філії КРРТ https://www.facebook.com/iffkrrt/videos ... 726889766/). Ви хоч собі можете уявити антену, встановлену на щоглі (в даному випадку природньою щоглою є гора) висотою понад 1 км? І зону прямої видимості даної антени? Якщо вірити радіусу дії вишки, який зазначає Зеонбуд, в 20 км, то приймають DVB-T2 хіба що медведі, бо там гори, населені пункти, які внизу, попадають з зону радіотіні, тому реально вишка розрахована на інший радіус. Не дивлячись на малу потужність передавача та заявлений радіус його дії в 20-30 км, реальне покриття цієї вишки в деяких місцях 90 км. Південна частина Тернопільської області (де теж складна географія для прийому, оскільки багато височин 400-600 метрів) без проблем приймає цифрове телебачення з цієї вишки на постійній основі за 80-90 км. Тому, частина мешканців області так і робить, що спрямовує туди свої антени. Тому, перед тим, як щось писати, то треба добре подумати. Тут Ваша іронія якраз не підходить через дещо нетипові географічні умови прийому. Те, що Ви вважаєте дивним, то я б якраз і рекомендував тим, в кого по області немає цифрового ТБ, спробувати антену спрямувати на вишку Микуличин. Впринципі, так люди і проблять ще з більшої відстані, ніж я пробував. Навіть це писали вже Вам на форумі
Про якість і стабільність зображення і звуку я не пишу, оскільки прилад на якому я це робив, не дозволяє здійснювати перегляд каналів і прослуховувати звук. Це не тюнер, а він виконує інші цілі. І оцінювання якості і стабільності звуку зображення, це висловлювання якось не про DVB-T2, бо при наявності достатнього сигналу якість і звук не змінюється незалежно від того чи збільшується сигнал чи ні.
Якщо Ви помітили на скрінах, то параметр LM c/n db вказує на запас сигналу, та й по кольору самої шкали зрозуміло межу, коли пропишуться канали, якщо вона зелена, то відбувається їх сканування і вони завжди з будуть працювати. Висновки щодо того, що я робив, я теж написав, кому потрібно, той зрозуміє, що я написав і зробить свої висновки, якщо Вам не потрібно, то для чого писати дурниці.
На рахунок того, що я не написав звідки щоденно веду прийом сигналу на свій телевізор і на які антену і підсилювач, то яке воно має значення, для того, що я виклав? Але все-таки відповім Вам, якщо воно допоможе краще сприйняти Вам інформацію: я не веду щоденно прийом DVB-T2, оскільки мені не потрібно це телебачення. Відповідно, ні антени, ні підсилювачі для цього не використовую. В місці, де я здійснював прийом (м. Івано-Франківськ, десь 800 метрів до телевізійної вишки) антени і підсилювачі не потрібні, з максимальним сигналом все приймається на відрізок кабелю довжиною 15 см.
До речі, я Вам вище доказав на якому каналі працює МХ1 з Микуличина, вже немає що відповісти? То Ви вирішили щось інше пописати

plyrvt
Знающий
Знающий
Благодарил (а): 3 раза

Сообщение plyrvt »

sergiy1103
Любопытный

Сообщение sergiy1103 »

Доброго дня, не зовсім зрозумів, що жовтим позначено, а що зеленим?

plyrvt
Знающий
Знающий

Сообщение plyrvt »

Зелений сигнал - там де запас потужності понад 10 дБ
жовтий - запас потужності менше ніж 10 дБ

sergiy1103
Любопытный

Сообщение sergiy1103 »

Дякую, зрозумів. Тоді виходить по карті, що там не тільки практично, а є навіть можливість теоретичного покриття на таку велику відстань? Тому не дивно, що я антеною Мотильок на таку відстань витягнув сигнал. А чому тоді Зеонбуд розрахував радіус дії вишки 20 км, чи ніхто там реальних розрахунків і не робив?

plyrvt
Знающий
Знающий

Сообщение plyrvt »

Щоб на вимогу рекламодавців та простих громадян надати одну просту цифру (радіус в кілометрах) потрібно оцінити ймовірність того, що в колах різного радіуса R жителі населених пунктів оберуть саме цей передавач.

Абоненти які живуть у населених пунктах на відстані до 20 км від Микуличина скоріше за все оберуть Микуличин.
Абоненти які живуть в населених пунктах далі як 20 км скоріше за все оберуть інший напрямок

Це приблизно як гравітаційні лінії лагранжа між небесними тілами - в яких зонах гравітація якого тіла буде переважати над іншими. Якби прибрати масивну Землю, то таке небесно тіло як Місяць мало б значно більшу площу гегемонії.

iam
Смотрю Т2
Смотрю Т2

Сообщение iam »

sergiy1103 писал(а):
09 фев 2022, 01:00
Висновки щодо того, що я робив, я теж написав, кому потрібно, той зрозуміє, що я написав і зробить свої висновки, якщо Вам не потрібно, то для чого писати дурниці.
В моїх постах були суто технічні питання і не було ніякої їронії, а тим більше жодних переходів на особистості, на відміну від Вас...

Було б корисно отримати від plyrvt зображення покриття по всім раніше задіяним і нещодавно введеним в експлуатацію в смт Верховині, м. Калуші, м. Яремче, с. Річці Косівського району Івано-Франківської області вежам.
За это сообщение автора iam поблагодарил:
Олег Бондаренко
Рейтинг: 5.88%

Ответить

Вернуться в «Эфирные антенны Мотылек»