Полезные советы при настройке и установке цифрового тв т2

Закрытые темы.
Если необходимо открыть какую-нибудь тему, пишите в личку Администратору
Закрито
Аватар користувача
Vsesvit TV
Профессионал
Профессионал
Повідомлень: 515
З нами з: 21 лютого 2012, 20:32

Полезные советы при настройке и установке цифрового тв т2

Повідомлення Vsesvit TV »

Данная тема создана для того чтоб отсеять из множества тем и разделов именно нужные советы при всяких проблемах и настройке Т2, выборе антенны и тд...
Вопросы здесь не задаем!!!


Аватар користувача
Vsesvit TV
Профессионал
Профессионал
Повідомлень: 515
З нами з: 21 лютого 2012, 20:32

Re: Полезные советы при настройке и установке цифрового тв т

Повідомлення Vsesvit TV »

Я думаю что эта статья от форумчанина "Romek" достойная для начала этой темы


Інструкція по настройці антени для цифрового телебачення

Чому важливо правильно налаштувати антену?
Якість прийому цифрового телебачення багато в чому залежить від того, наскільки якісно встановлена приймальна антена. Якщо після настройки цифрової приставки Ви спостерігаєте "розсип" зображення на "квадратики", чуєте клацаючі звуки замість звукового супроводу, то можливо Ваша антена потребує настройки.

Як зрозуміти, чи добре налаштована антена?
У тюнері є покажчики рівня сигналу і якості сигналу. Якщо антена набудована правильно, то свідчення рівня сигналу повинні бути 60% і вище, а показники якості сигналу 70% і вище. Якщо свідчення такі і є, але якість все одно погане, подзвоніть в технічну підтримку за місцем проживання.

Яка антена потрібна?
Це залежить від того, як далеко Ви живете від ретранслятора цифрового телебачення, на якому поверсі, куди дивляться Ваші вікна, а також від рівня промислових і побутових перешкод. Чим далі Ви живете, тим більше могутня антена потрібна. На відстані від ретранслятора близько 15 км сигнал стає настільки слабким, що прийом буде неможливий навіть на хорошу антену. Якщо між Вашим будинком і ретранслятором знаходиться піднесеність, високий будинок, ліс або якщо поряд є станція стільникового зв'язку, то прийом може бути утруднений або неможливий.

Якщо Ви живете зовсім поряд з ретранслятором, то Вам не потрібна антена з підсилювачем. Більш того, використовування такої антени зробить прийом неможливим. Використовуйте малогабаритну антену з коефіцієнтом посилення антени 4-8 дБ. Спробуйте використовувати кімнатні антени на підставці.
Якщо ви живете на відстані 1-3 км. від ретранслятора. Все залежатиме від того, куди виходять вікна і від поверху. Якщо вікна виходять у бік ретранслятора і ви живете на верхніх поверхах, то спробуйте недорогу малогабаритну антену на підставці. Коефіцієнт посилення цієї антени 2-8 дБ. Якщо Ви живете на нижніх поверхах, може потрібно антена з коефіцієнтом посилення 6-8 дБ і підсилювачем. Спробуйте використовувати кімнатні антени на підставці.

Якщо Ви живете на відстані 3-7 км. від ретранслятора. Все залежатиме від того, куди виходять вікна і від поверху. Якщо вікна виходять у бік ретранслятора і ви живете на верхніх поверхах, то спробуйте антену з коефіцієнтом посилення 6-12 дБ і підсилювачем. Спочатку включите антену без підсилювача. Якщо не вдасться добитися хорошої якості – включите підсилювач. Бажана установка антени поза приміщенням – із зовнішньої сторони вікна, на балконі, щоглі і т.п.
Якщо Ви живете на відстані більше 7 км. від ретранслятора. Ви живете в так званій "зоні невпевненого прийому", тобто якісний прийом не гарантується. Проте це зовсім не значить що прийом неможливий зовсім, просто доведеться трохи більше поекспериментувати. Використовуйте антену з коефіцієнтом посилення не менше 8 дБ і підсилювачем. Бажана установка антени поза приміщенням – із зовнішньої сторони вікна, на балконі, щоглі і т.п.

Яка антена краща – кімнатна або зовнішня?
Це залежить від того, як далеко Ви живете від ретранслятора цифрового телебачення, на якому поверсі, куди дивляться Ваші вікна, а також від рівня промислових і побутових перешкод.

Якщо у Вас встановлені пластикові віконні коробки, то прийом на кімнатну антену може бути утруднений або взагалі неможливий навіть поблизу ретранслятора.
Якщо Ви живете не далі 3 км. від ретранслятора – спробуйте спочатку приймати на кімнатну антену з дотриманням всіх рекомендацій цієї інструкції. Якщо на кімнатну антену не вдається приймати – використовуйте зовнішню.

Куди направити антену?
Приймаючи аналогове телебачення, ми звикли направляти антену у бік ретранслятора. У цифровому телебаченні це абсолютно не обов'язково. "Цифра" добре працює і за наявності відображених сигналів. Якщо Вам не вдалося одержати хорошої якості, направивши антену у бік ретранслятора, спробуйте будь-які інші напрями. В першу чергу спробуйте направляти антену на високі будови, труби, високі дерева, ліс або гори, які знаходяться в полі видимості.

Я вже приймаю аналогове телебачення на антену. Мені потрібна нова антена для "цифри" ?
Спробуйте підключити наявну антену до антенного входу цифрової приставки, налаштувати приставку і подивитися рівень і якість цифрового сигналу, що приймається. Якщо рівень і якість хороші, то інша антена не потрібна.

Я перепробував всі способи і не можу прийняти цифрове телебачення! Що робити?
Спробуйте набудувати Вашу приставку в ручному режимі. Як використовувати цей режим, написано в інструкції з експлуатацій до приставки. Для того, щоб виробити таку настройку, потрібно знати номери телевізійних каналів, на яких працює цифрове телебачення у Вашому місті. Ці номери відрізняються в різних містах, тому ми не можемо вказати їх в цій інструкції.

Перевірте якість роз'ємів і сполучного кабелю. Якщо є які-небудь пошкодження, їх потрібно усунути. Для ремонту звертайтеся до ділера, у якого антена була куплена, або в ремонтну майстерню.

Якщо настройка в ручному режимі не допомогла, і Ви вичерпали всі способи настройки антени, які приведені в даній інструкції, значить, прийом неможливий. Причин цьому може бути декілька: від несправності ретранслятора або профілактичних робіт, до наявності перешкоди в ефірі. Спробуйте налаштувати Вашу приставку наступного дня.


Закрито

Повернутись до “АРХИВ”