Якість зображення та звуку цифрового ТБ

решение проблем связанных с цифровым тв
Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Re: Якість зображення та звуку цифрового ТБ

Сообщение Олег (Кривой Рог) »

Олег Бондаренко писал(а):А если себе кто-то купил телевизор с диагональю 55 дюймов, то там как не крути будет картинка не качественная, так как ТЕЛЕКАНАЛЫ вещают картинку в разрешении SD 720х576, ещё и поток перечади не ахти.
У меня 40" телевизор и аналоговый сингал - мыло, по сравнению с цифровым через HDMI, цифровой через тюльпаны тоже мыло в сравнении с цифровым через HDMI.

https://ru.wikipedia.org/wiki/HDMI

linoblack
Знающий
Знающий

Сообщение linoblack »

нужно не забывать, что качество картинки нужны всегда рассматривать в комплексе - изначальное качество контента, носитель, воспроизводящее устройство, передающее устройство, принимающее устройство, телевизор, помехи, качество электропитания и т.д. и т.п. плюс качество всех кабелей, соединений, входов/выходов, и т.п. не только тюнер может стать узким местом всей связки и испортить картинку. для цифры тоже нужны качественные кабеля.

Sefirot
Герой Форума Т2
Герой Форума Т2
Благодарил (а): 11 раз

Сообщение Sefirot »

До Олег (Кривой Рог):
Так, в аналозі у мене картинка чіткіша (більш деталізованіша) за опубліковані Вами. На жаль сфотографувати і представити фото не можу, так як телевізор кінескопний Sony, один з останніх випусків. Показує він краще за рідкокристалічні, які доводилось бачити, тому не хочу міняти на інший. Сфотографувати зображення з кінескопа на звичайний фотоапарат не вдається :( .
Зі входів на телевізорі лише RCA (тюльпани). Зображення на цифрі чисте і пристойне, однак на аналозі у мене дещо більша деталізація картинки і більша глибина кольорів та й звук більш об’ємний (на цифрі якийсь глуховатий). На аналоговому кабельному телебаченні від Волі таке, як на Т2 + шуми.
Але перевагу все-таки я надаю саме цифровому ефірному ТБ. На аналозі для того, щоб отримати картинку кращу за Т2, антену потрібно повертати під у 3-ма різними кутами, тому що трансляція іде з 3-х передавачів. В середньому положенні антени гарної якості для всіх каналів упіймати не можна. Однак, те, що на аналозі картинка може бути кращою, залишається фактом.

До Олег Бондаренко:
В коментарях досить багато скарг саме на якість зображення (нечіткість, замиленість, зернистість, пікселізація і т.п.). Можна глянути на ті й же Розетці. Гіперпосилання на сторонні ресурси у Вас заборононені :) .

Олег Бондаренко
Администратор
Благодарил (а): 57 раз

Сообщение Олег Бондаренко »

Это понятно что на изображение, но вопрос в том - на каком телевизоре человек смотрит Т2?! Вы сами написали, ваш телевизор показывает отлично, я тоже смотрю Т2 на телевизоре размер 22''(тюнер Т2), 19''(тюнер Т2), 40'' (с Т2 встроенным+модуль) и картинка на большой диагонали растягивается и качество картинки естественно ухудшается+телик Full HD, так как телеканал вещает контент в таком качестве, а на маленьких экранах изображение норм, на ЭЛТ вообще бомба!

Вот как начнут вещать в нормальном качестве телеканалы - то и будет нормуль.

Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Sefirot писал(а):Зі входів на телевізорі лише RCA (тюльпани).
RCA (Cinch) или "тюльпан"Используется для передачи сигнала в композитном виде.
Разъёмы RCA присутствуют, фактически, у каждого современного телевизора. Они используются как для передачи видео (обычно цвет разъёмов – жёлтый), так и для передачи аудио (цвет разъёмов – белый и красный). При передаче сигнала в композитном виде через разъёмы RCA используется полоса пропускания около 3 МГц, следствием чего является относительно невысокая чёткость изображения (не более 300 линий). К тому же при передаче композитного сигнала по одному физическому каналу в ограниченной полосе частот невозможно полностью разделить яркостную (Y) и цветовую (C) компоненты, что создаёт эффект цветовых перекрёстных искажений (напоминает "сеточку"), особенно хорошо заметный на мелких контрастных деталях.
Цифрове телебачення відрізняється від аналогового тим що картинка на екрані телевізора абонента едентічна картинці що виходить в ефір зі студії телеканалу. А ви через тюльпани в даному випадку бачите роздільну здатність не 720 пікселів а тільки 300.

Тут детальніше: http://www.n-audio.com/laboratory/connect.php

Від себе можу додати, раніше років 12 назад дивився DVD плеєр на кінескопому 14 дюймовому телевізорі, було 2 варіанти підключення, тюльпани та SCART - RGB і навіть на 14" тюльпани явно програвали другому варіанту, за якістю картинки це було помітно відразу не потрібно було і придивлятися. А вам відразу цифрове тб винне.
Sefirot писал(а):Показує він краще за рідкокристалічні, які доводилось бачити, тому не хочу міняти на інший.
Вам варто 1 раз подивитися фільм на Blu-Ray диску або наприклад футбольний матч в роздільній здатності 1920х1080 на Full HD телевізорі діагоналлю не менше 40 дюймів, тоді точно будите знати чому виробники телевізорів відмовилися від кінескопів моделей і забули про їх існування...

Скопіюйте це зображення на флешку і подивіться його на вашому телевізорі - http://i67.fastpic.ru/big/2014/0921/7d/ ... e1327d.png

Зверніть увагу скільки ліній ви бачите там де я виділив червоним.

Sefirot
Герой Форума Т2
Герой Форума Т2

Сообщение Sefirot »

На кінескопному телевізорі на картинці видно усі лінії :). Була б більша діагональ, можливо було би краще. Але мені не потрібна більша діагональ, я не є фанатом телевізора :). Мої інтереси наразі зводяться лише до якісного налаштування :). Щодо кінескопів, на сьогоднішній день, дійсно сучані дорогі панелі мають значно кращу якість зображення. Але водночас у магазинах досі продаються простенькі рідкокриталічні телевізори зі звичайною флуоресцентною підствіткою та діагоналю максимум 19 дюймів. І дуже багато людей купують саме ці телевізори, які незаперечно, що уступають кінескопу.

Я вже писав, що відео з тією ж SD якістю з флешки через ті самі RCA (тюльпани) показує значно краще від Т2. Цікаво було б побачити технічні параметри цифрового потоку, тоді відпали б усі запитання.

У кого є можливість записати фрагмент, було би добре, щоб скинули на який файлообмінник, щоб можна було проаналізувати.

Прохожий
Профессионал
Профессионал

Сообщение Прохожий »

На кінескопному телевізорі на картинці видно усі лінії :). Була б більша діагональ, можливо було би краще.
А что ? Физику и геометрию уже отменили ?
Я про это :
Була б більша діагональ, можливо було би краще
????
Почему то я всегда думал что, с увеличением диагонали "зерно" тоже увеличивается в размерах :-?
И при этом (при одинаковом расстоянии до экрана) изображение становится наоборот еще хуже .
Или может я от жизни отстал?

Sefirot
Герой Форума Т2
Герой Форума Т2

Сообщение Sefirot »

До Прохожий:
Тут мався на увазі саме ефект сприйняння, а не якість картинки (наприклад при перегляді футбольного матчу з відстані кількох метрів :) )

З тим, що Ви написали, цілком згоден. Проте є ще такий нюанс, коли на картинці присутні дуже дрібні деталі, то на маленькому екрані зі звичайною матрицею їх можна не помітити, а на великому, хоч і гірша якість, зате вони привертають увагу :) .

Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Sefirot писал(а):На кінескопному телевізорі на картинці видно усі лінії :)
А ось що бачить 24 мегапіксельний фотоапарат:

Sefirot
Герой Форума Т2
Герой Форума Т2

Сообщение Sefirot »

До Олег (Кривой Рог): Усе звелось до порівняння у кого який і як показує телевізор :) .
Ось фрагмент картинки з кінескопа:

Тільки питання не в цьому, а в тому, якої якості нам транслюють контент.

Я уже двічі акцентував увагу. Давайте краще поглянемо на ось це:
Sefirot писал(а):... хто має можливість захопити телевізійний цифровий потік, які там реальні технічні параметри відео та звуку?
Sefirot писал(а):У кого є можливість записати фрагмент..., щоб можна було проаналізувати.

linoblack
Знающий
Знающий

Сообщение linoblack »

Sefirot писал(а):... хто має можливість захопити телевізійний цифровий потік, які там реальні технічні параметри відео та звуку?
Sefirot писал(а):У кого є можливість записати фрагмент..., щоб можна було проаналізувати.
для этого нужен ресивер dvb-s2 но с поддержкой multistream, чем обычные бытовые ресиверы пока похвастаться не могут.
да и опять же, вы сможете таким способом увидеть не "реальні технічні параметри відео та звуку" , а параметры трансляции. чтоб увидеть "реальные" параметры - нужно смотреть качество изначального контента, параметры студийных камер и т.п.

Sefirot
Герой Форума Т2
Герой Форума Т2

Сообщение Sefirot »

Мене саме й цікавлять параметри трансляції.

linoblack
Знающий
Знающий

Сообщение linoblack »

Sefirot писал(а):Мене саме й цікавлять параметри трансляції.
а сам Т2-тюнер такое инфо не дает?

Sefirot
Герой Форума Т2
Герой Форума Т2

Сообщение Sefirot »

linoblack писал(а):а сам Т2-тюнер такое инфо не дает?
Вказує лише SD. А SD у нас поняття досить широке... Бажано знати реальну роздільну здатність кадру і бітрейт потоку.

Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Sefirot писал(а):До Олег (Кривой Рог): Усе звелось до порівняння у кого який і як показує телевізор :) .
Не так. А до того як не може показувати навіть теоретично в силу об'єктивних обставин.

Т2 транслюють з більшою якістю і чіткістю ніж здатний пропустити роз'єм тюльпан який створений в 40-х роках минуло сторіччя.
Sefirot писал(а):Ось фрагмент картинки з кінескопа:
Думаєте якщо ви вивели на екран відрізану частину таблиці, то це щось доводить?

Ответить

Вернуться в «Вопросы-Ответы»