Nadajniki Polski/Польські передавачі/Польские передатчики

Обсуждаем вопросы связанные с приёмом телевизионного сигнала на территории Польши и граничащих с Польшей странах.
ut9ee
Профессионал
Профессионал

Re: Nadajniki Polski/Польские передатчики

Сообщение ut9ee »

У нас в области стоит 12 вышек. Это лучше чем 1 на 50 кВт. Ну а потом "сказал один прибалт", а может и не правда. Но как бы там нибыло? лучше хорошая антенна чем моща большая на передатчике. Эта моща будет лезть и в тело людское, и в другие виды связи, а потом столкнемся что от помехи не уйдешь, и думаешь лучше бы антенну нормально настроить на ТВ. Любая палка в двух концах. Просто мы привыкли чтобы нам кто-то сделал, а не сам. Ладно, а то мы раздули тему, а в голове другое сидит. Ну я думаю когда аналог выключат, добавят ретрансляторов и все будет нормально. Просто сейчас не до того. Мирного вам чистого неба.

anatolli1966
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение anatolli1966 »

ut9ee писал(а):У нас в области стоит 12 вышек. Это лучше чем 1 на 50 кВт. Ну а потом "сказал один прибалт", а может и не правда. Но как бы там нибыло? лучше хорошая антенна чем моща большая на передатчике. Эта моща будет лезть и в тело людское, и в другие виды связи, а потом столкнемся что от помехи не уйдешь, и думаешь лучше бы антенну нормально настроить на ТВ. Любая палка в двух концах. Просто мы привыкли чтобы нам кто-то сделал, а не сам. Ладно, а то мы раздули тему, а в голове другое сидит. Ну я думаю когда аналог выключат, добавят ретрансляторов и все будет нормально. Просто сейчас не до того. Мирного вам чистого неба.
У Вас 12 вишок, у нас 4, відчуваєте різницю? Ще, львівська область це 1/4 гори, прикарпаття.

Sefirot
Герой Форума Т2
Герой Форума Т2
Благодарил (а): 11 раз

Сообщение Sefirot »

Саме поляки чомусь випускають антени та підсилювачі для прийому в умовах слабких сигналів :) .
А щодо українського цифрового ТБ, то не так малі потужності сигналу, як безтолково розкидані по всьому діапазону канали перешкоджають багатьом людям підібрати хорошу антену і водночас для когось стимулюють його не зовсім чесний бізнес.

anatolli1966
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение anatolli1966 »

Телевес, Функе, Ромсат - практично вся Європа разом з Польщею виробляють антени і підсилювачі, но хто споживач??? Практично всі пострадянські країни (крім прибалтійських республік а може і ні) разом з Україною є споживачами цих виробників. Тому що немає якісного конкурента на цьому просторі. Ми з Вами купуємо ці ефірні девайси, а з них реклама. Їхній ринок уже насичений даною продукцією, DVB - T у них впроваджене давно, а ось не оране поле для них, це МИ і дальше на схід та північ.

ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee »

anatolli1966 писал(а):
ut9ee писал(а):У нас в области стоит 12 вышек. Это лучше чем 1 на 50 кВт. Ну а потом "сказал один прибалт", а может и не правда. Но как бы там нибыло? лучше хорошая антенна чем моща большая на передатчике. Эта моща будет лезть и в тело людское, и в другие виды связи, а потом столкнемся что от помехи не уйдешь, и думаешь лучше бы антенну нормально настроить на ТВ. Любая палка в двух концах. Просто мы привыкли чтобы нам кто-то сделал, а не сам. Ладно, а то мы раздули тему, а в голове другое сидит. Ну я думаю когда аналог выключат, добавят ретрансляторов и все будет нормально. Просто сейчас не до того. Мирного вам чистого неба.
У Вас 12 вишок, у нас 4, відчуваєте різницю? Ще, львівська область це 1/4 гори, прикарпаття.
Ну в нас і область раза в чотири більша. Та може і ретранслятори в вас в на високих точках, я цього не знаю. Коли відключать аналог повинно бути перекриття нормальним. Я дивився Вилинь, там в них 6.

ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee »

anatolli1966 писал(а):Телевес, Функе, Ромсат - практично вся Європа разом з Польщею виробляють антени і підсилювачі, но хто споживач??? Практично всі пострадянські країни (крім прибалтійських республік а може і ні) разом з Україною є споживач Ми з Вами купуємо ці ефірні девайси, а з них реклама.
Хоч якість антен хароша в них, і те радує.

vborgman
Форумчанин
Форумчанин
Благодарил (а): 1 раз

Re: Nadajniki Polski/Польські передавачі/Польские передатчик

Сообщение vborgman »

Вообще-то на польских передатчиках и на украинских "мощностью" обзывают разные величины. На украинских - просто Р, а на польских - EIRP (Эквивалентная изотропно-излучаемая мощность (ЭИИМ, англ. EIRP — Equivalent Isotropically Radiated Power) — произведение мощности радиочастотного сигнала, подводимого к антенне, на абсолютный коэффициент усиления антенны).
Поэтому сравнивать первое со вторым по циферкам - это как теплое с зеленым...

anatolli1966
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение anatolli1966 »

Порадьте будь-ласка, як перевести польский еквівалент потужності на наш український.
Не думаю, що стандарти випромінюваної потужності "Р" і "EІRP" різняться, наприклад 100 до 1.
Почитайте уважно цей розділ форумa, з першої сторінки. Там є всі ссилки на потужності, є і 120 кВт а є і 10 Вт.
Последний раз редактировалось anatolli1966 18 окт 2014, 19:47, всего редактировалось 2 раза.

anatolli1966
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение anatolli1966 »

ut9ee писал(а):Хоч якість антен хароша в них, і те радує.
Може якістю приймання телеканалів і радує, но надійністю конструкції можна поспорити. В мене привичка, ідучи Львовом, головою крутити у всі сторони і дивитись яка антена куди направлена. "Телевесів і Ромсатів" у Львові я не зустрічав, а "Функе" є достатньо, так у всіх відсутні частина директорів. Переглянувши у "ютубі" збирання антени я здивувався що всі елементи антени кріпляться до "бума" пластмасовими защіпками, які при навантеженні ваги голуба, ворони, відвалюються - особливо у морозну погоду. (бачив на власні очі)
Последний раз редактировалось anatolli1966 12 окт 2014, 19:45, всего редактировалось 2 раза.

Олег Бондаренко
Администратор
Благодарил (а): 52 раза

Сообщение Олег Бондаренко »

Я вам скажу так - надо защелкивать крепление, я чтоб разобрать Функе - беру отвертку и выпихиваю с трудом директора. Так что есть подозрение, что не до конца прижимают к основанию антенны защелки.

anatolli1966
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение anatolli1966 »

Олег Бондаренко писал(а):Я вам скажу так - надо защелкивать крепление, я чтоб разобрать Функе - беру отвертку и выпихиваю с трудом директора. Так что есть подозрение, что не до конца прижимают к основанию антенны защелки.
Не спорю, нову антену в теплому приміщенні напевно важко розбирати, но 2 - 3 роки експлуатації антени в різних кліматичних та екологічних умовах дають про себе знати. Все таке, що би Ви не говорили, пластмасова защіпка не самий надійний спосіб кріплення елементів, тим більше у морозну погоду, коли будь-яка пластмаса становиться надто хрупкою, елементи не відпадають, а просто відламуються від вітру або птахів.

Олег Бондаренко
Администратор
Благодарил (а): 52 раза

Сообщение Олег Бондаренко »

anatolli1966 писал(а):
Олег Бондаренко писал(а):Я вам скажу так - надо защелкивать крепление, я чтоб разобрать Функе - беру отвертку и выпихиваю с трудом директора. Так что есть подозрение, что не до конца прижимают к основанию антенны защелки.
Не спорю, нову антену в теплому приміщенні напевно важко розбирати, но 2 - 3 роки експлуатації антени в різних кліматичних та екологічних умовах дають про себе знати. Все таке, що би Ви не говорили, пластмасова защіпка не самий надійний спосіб кріплення елементів, тим більше у морозну погоду, коли будь-яка пластмаса становиться надто хрупкою, елементи не відпадають, а просто відламуються від вітру або птахів.
Не спорю, а можете скинуть фотки? Очень интересно.

ТАА
Завсегдатай
Завсегдатай

Сообщение ТАА »

anatolli1966 писал(а):
ut9ee писал(а):Хоч якість антен хароша в них, і те радує.
Може якістю приймання телеканалів і радує, но надійністю конструкції можна поспорити. В мене привичка, ідучи Львовом, головою крутити у всі сторони і дивитись яка антена куди направлена. "Телевесів і Ромсатів" у Львові я не зустрічав, а "Функе" є достатньо, так у всіх відсутні частина директорів. Переглянувши у "ютубі" збирання антени я здивувався що всі елементи антени кріпляться до "бума" пластмасовими защіпками, які при навантеженні ваги голуба, ворони, відвалюються - особливо у морозну погоду. (бачив на власні очі)
Недели три назад у нас в Ростовской области прошёлся довольно сильный ветер,много крыш,деревьев,заборов поломал.У знакомого стояла Funke ABM4551,так после этого ветра от антенны осталась одна траверса,все директора улетели.В то время как все польки целы.

anatolli1966
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение anatolli1966 »

ТАА писал(а):Недели три назад у нас в Ростовской области прошёлся довольно сильный ветер,много крыш,деревьев,заборов поломал.У знакомого стояла Funke ABM4551,так после этого ветра от антенны осталась одна траверса,все директора улетели.В то время как все польки целы.
Вот-вот и я о том же!

Sefirot
Герой Форума Т2
Герой Форума Т2
Благодарил (а): 11 раз

Сообщение Sefirot »

anatolli1966 писал(а):Тарнаватка - усі мультиплекси 50 Квт.
Пшемисль - усі мультиплекси 20 Квт. антена передавача направлена, по рельєфу пряма видимість.
Лежайск - 1 і 2 мультиплекси по 100 Квт. 3 МuХ - 70 Квт. - дубль передавача з Пшемисля.
Соліна - 1, 2 та 3 МuХ - 20 Квт.,по рельєфу пряма видимість.
Це польскі передавачі які менш-більш приймаються у Львові, де аналог українського "Перший національний" передається потужніястю 25 Квт. а 1+1 потужністю 20 Квт. та цифра DVB-T2 з потужністю 1 Квт. Навіщо поляки використовують такі потужності для DVB-T? Звернувшись з якогось приводу до gelo11, і написавши йому відстані та потужності польских передавачів до Львова, gelo11 відписав що з такими потужностями він приймави би поляків в Харкові. Посіявши в мені сумніви я перелистав багато польських та українських форумів та сайтів, де я не знайшов іншої інформації крім цієї. Не розумію одного, такі великі потужності а супер прийому у Львові нема. Для прийому польских каналів потрібно використовувати антени типу "Удо Ягі" з хорошими підсилювачами, та пристойними висотами (дахи 9-поверхівок) і то не всюди приймається.
Думаю, що зазначені потужності - реальні. У нас також деякі канали і оператори мають ліцензії на трансляцію з потужністю 50 Квт, але використовують її лише наполовину. Потужності 20–25 Квт на аналозі у нас дуже поширені. А в поляків також є передавачі і на 100 Ват і на 50 Квт.
Чому у Львові поганий прийом польських телеканалів - відповідь у вашому запитанні. Причина в потужних аналогових передавачах. На такій відстані для прийому польського ТБ необхідно використовувати антенний підсилювач. Усі недорогі підсилювачі гарно працюють на цифрі, якщо антена знаходиться хоча б за 10 км. від аналогового передавача. Це перевірено на практиці в різних місцевостях з різними підсилювачами. Аналоговий сигнал перевантажує підсилювач, чим псує цифровий. Навіть, якщо аналогове ТБ з цим самим підсилювачем у цій місцевості працює добре, то цифрового на ньому може не бути взагалі. Та й дорогі підсилювачі не завжди якісні. Є й інші завади, які майже не впливають на якість аналогового сигналу і разом із цим значно псують цифровий.
У вашому випадку доречно використовувати підсилювачі з хорошими фільтрами та чекати відключення аналогу.
Можна звернути увагу на підсилювачі такого типу.

Ответить

Вернуться в «ЦИФРОВОЕ ТЕЛЕВИДЕНИЕ В ПОЛЬШЕ»