Телевышка Микуличин

цифровое телевидение в городах и сёлах
Олег Бондаренко
Администратор
Благодарил (а): 57 раз

Re: Телевышка Микуличин

Сообщение Олег Бондаренко »

Кстати, как вариант можно обратиться в Укрчастоты с просьбой перепроверить сигнал. На сколько я помню, кто-то у нас на форуме уже писал, что-то на эту тему.

Gr_Vetal
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение Gr_Vetal »

Проблема Т2 в Івано-Франківській області це непонятка з сигналом МХ-3...

igormo
Новичок

Сообщение igormo »

Вирішив проблему установкою антени АТХ-91 з підсилювачем LNA-177. Вибір підсилювача саме цієї моделі випадковий - просто хорошої якості по прийнятній ціні. Антена направлена на Івано-Франківськ, на всіх мультиплексах потужність і якість сигналу 100%.

Gr_Vetal
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение Gr_Vetal »

igormo писал(а):Вирішив проблему установкою антени АТХ-91 з підсилювачем LNA-177. Вибір підсилювача саме цієї моделі випадковий - просто хорошої якості по прийнятній ціні. Антена направлена на Івано-Франківськ, на всіх мультиплексах потужність і якість сигналу 100%.
З чим ми Вас і вітаємо...

igormo
Новичок

Сообщение igormo »

Всім велика подяка за цінні поради.

ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee »

igormo писал(а):Всім велика подяка за цінні поради.
Спасибі, що відписався, хай так і приймає!

Gr_Vetal
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение Gr_Vetal »

Пропав сигнал з 31 та 39 каналу з ретранслятора с. Микуличин... В чому причина?....

Gr_Vetal
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение Gr_Vetal »

Вітер збив антену, все нормально...

Yuriy Bidyuk

Сообщение Yuriy Bidyuk »

Доброго дня! Як я бачу за 7 років Зеонбуд проблему з МХ-3 на 31 каналі ДМВ з телевишок Івано-Франківська, Микуличина і Долини в Івано-Франківській області навіть не думав вирішувати. Розкажу про свої проблеми з прийманням Т2 в м. Калуші. Живу я на початку вул. Ломоносова, висота над рівнем моря 321 м. Купив Антену Енергія 1,5 м з підсилювачем NRG999 (гарна зовнішня антена для Т2) і тюнер Romsat 8030 HD (2 шт). Антену поставив на балконі на 2-му поверсі на трубі висотою 4 м. Живлення підсилювача від тюнера. З Івано-Франківська пряма видимість приймаються всі чотири мультиплекси, але МХ-1, МХ-2, МХ-5 в якості 99%, а МХ-3 - якість скаче від 70% до 85% і дуже часто просадки до 10% і сигнал розсипається. З Долини, пряма видимість приймають три мультиплекси МХ-1, МХ-2, МХ-5 в якості 98%. Мультиплекс МХ-3 з Долини не приймається на 31 каналі ДМВ, тому що з Івано-Франківська і Микуличина також цей мультиплекс показує на 31 каналі. А передавачі не синхронізовані і робиться інтерференція хвиль, тобто накладка - виникають завади. З Микуличина (передавач на горі Велика Рокита 1101 м над рівнем моря + вежа 65м), пряма видимість 72 км приймаються два мультиплекси МХ-1 та МХ-2 в якості 78-85%. Інші два МХ-3 та МХ-5 через інтерференцію (накладку частот з Івано-Франківськом на 31 каналі ДМВ і Долиною (с. Мала Тур'я) на 31 і 35 каналах ДМВ) не показують. Я поражаюся тому Зеонбуду, що знають про цю проблему вже 7 років і тупо ігнорують її вирішення.

iam
Смотрю Т2
Смотрю Т2
Благодарил (а): 1 раз

Сообщение iam »

Малоймовірне приймання сигналів з Микуличина, до якого майже 77 км,а радіус покриття 20 км. До Долинської вежі у Малій Тур'ї майже 33 км, а радіус покриття 30 км. Отже приймати сигнал слід лише з Івано-Франківська.
Проблеми з прийманням МХ-3 у області і Калуші давні і постійні. Нарешті вони почали вирішуватися. 9 грудня 2020 року розпочалася трансляція 8-ми програм у мультиплексі MX-1 у смт Верховина, що здійснюється з вежі КРРТ на горі Пушкар.
З 10 грудня у Калуші(вежа на Височанці) транслюється MX-1. Вам слід дізнатися частоту трансляції МХ-1. Треба витерти всі запам'ятовані канали і пересканувати. Можливо, для приймання МХ-3 слід направляти антену не точно на Івано-Франківськ, а шукати відбитий сигнал і використати підсилювач з меншим підсиленням.
https://www.neztv.if.ua/u-kalushi-zapus ... bachennya/
https://suspilne.media/102934-utrimajte ... ornij-lid/
https://www.nrada.gov.ua/pokryttya-baga ... shuyetsya/

Yuriy Bidyuk

Сообщение Yuriy Bidyuk »

Коли я наводжу антену на Микуличин, то дійсно ловлю сигнал з Микуличина на 39 та 49 каналах в якості 75-80%. На 31 та 35 каналах не ловиться, бо заважає (накладається) Івано-Франківськ і Долина. В Микуличині антенна на вежі дуже високо 1166 м, тому й гарно ловиться. Але потрібно синхронізувати передавачі, щоб не заважали один одному.

iam
Смотрю Т2
Смотрю Т2

Сообщение iam »

Yuriy Bidyuk писал(а):
07 фев 2021, 23:02
Коли я наводжу антену на Микуличин, то дійсно ловлю сигнал з Микуличина на 39 та 49 каналах в якості 75-80%. На 31 та 35 каналах не ловиться, бо заважає (накладається) Івано-Франківськ і Долина.
Нема нічого хорошого в тому, що приймається сигнал з найвіддаленішої вежі Микуличина. В такому випадку дуже велика ймовірність перевантаження антенного підсилювача ближче розташованими передавачами з Долини і Івано-Франківська. Можна спробувати приймання, використавши регульований блок живлення антенного підсилювача і подаючи на нього меншу напругу для зменшення підсилення.

sergiy1103
Новичок

Сообщение sergiy1103 »

Yuriy Bidyuk писал(а):
07 фев 2021, 19:20
Доброго дня! Як я бачу за 7 років Зеонбуд проблему з МХ-3 на 31 каналі ДМВ з телевишок Івано-Франківська, Микуличина і Долини в Івано-Франківській області навіть не думав вирішувати. Розкажу про свої проблеми з прийманням Т2 в м. Калуші. Живу я на початку вул. Ломоносова, висота над рівнем моря 321 м. Купив Антену Енергія 1,5 м з підсилювачем NRG999 (гарна зовнішня антена для Т2) і тюнер Romsat 8030 HD (2 шт). Антену поставив на балконі на 2-му поверсі на трубі висотою 4 м. Живлення підсилювача від тюнера. З Івано-Франківська пряма видимість приймаються всі чотири мультиплекси, але МХ-1, МХ-2, МХ-5 в якості 99%, а МХ-3 - якість скаче від 70% до 85% і дуже часто просадки до 10% і сигнал розсипається. З Долини, пряма видимість приймають три мультиплекси МХ-1, МХ-2, МХ-5 в якості 98%. Мультиплекс МХ-3 з Долини не приймається на 31 каналі ДМВ, тому що з Івано-Франківська і Микуличина також цей мультиплекс показує на 31 каналі. А передавачі не синхронізовані і робиться інтерференція хвиль, тобто накладка - виникають завади. З Микуличина (передавач на горі Велика Рокита 1101 м над рівнем моря + вежа 65м), пряма видимість 72 км приймаються два мультиплекси МХ-1 та МХ-2 в якості 78-85%. Інші два МХ-3 та МХ-5 через інтерференцію (накладку частот з Івано-Франківськом на 31 каналі ДМВ і Долиною (с. Мала Тур'я) на 31 і 35 каналах ДМВ) не показують. Я поражаюся тому Зеонбуду, що знають про цю проблему вже 7 років і тупо ігнорують її вирішення.
Якщо я не помиляюсь, то на 31 каналі ці передавачі вже декілька років назад синхронізовані, про це десь писали на форумі. На рахунок антени Енергія 1,5 м, то я б не сказав, що вона для прийому в складних умовах (а у Калуші складні умови прийому). Колись її пробував, посередня антена. На ній теж 31 канал працював так як у Вас. Я б на Вашому місці брав більш направлену антену Енергія 2,5 м, результат буде набагато кращий. Підсилювач F-9999999, але подати на нього 5 вольт від тюнера, а не 12 вольт. З 31 каналом немає проблем, це у Вас локальна якась проблема. Для прикладу, ставив своєму тестеві T2 в Городенківському районі (на межі з Тернопільською і Чернівецькою областю), сигнал є з вишок Івано-Франківська, Микуличина, Чорткова (Тернопільська область) і з Чернівців. Спочатку використовувалась антена польська сітка. Результат був такий як у Вас з 31 каналом і плюс ще з 49 каналом (бо співпадає з трансляцією з Чернівців). Коли купив антену Енергія 2,5 м, спрямував її на Микуличин, то проблема пропала, всі МХ запрацювали нормально. Крім того, в своєї бабусі ставив вже давно Т2 в Монастириському районі Тернопільської області. Оскільки напрямок на Тернопілську область затуляє гориста місцевість висотою до 500 метрів, єдиний можливий прийом з Івано-Франківської області. На такій же антені Енергія 2,5 м без проблем приймаються з Микуличина всі МХ (до Микуличина 90 км). Гірший сигнал є і з Івано-Франківська і різниця в напрямку на Микуличин та Івано-Франківськ десь 20 градусів. Крім мене, там практично в усіх сусідів прийом іде на Микуличин. Але єдина умова, антена типу Енергія 2,5, АТХ-91 і щось подібне. Звичайно, що пробував інші антени, менші за розміром, і польську сітку, і якусь ще ДМВ антену довжиною, напевно, не більше 1,5 метра, результат був такий як у Вас, 31 канал то показував, то ні, інші працювали без проблем.

Gr_Vetal
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Сообщение Gr_Vetal »

Вітаю всіх!
Хочу поділитися своїми двома дослідами прийому сигналу Т2 з ретранслятора с. Микуличин.
11.09.2021 мною у Вадима була придбана і встановлена у батьків у селі Пістинь, Косівського району, Івано-Франківської області друга антена Метелик з підсилювачем (комплектація 4), 20 м. кабелю і інжектором для USB живлення підсилювача при перегляді телеканалів T-2 на телевізорі LG. Перша антена Метелик з підсилювачем була придбана в серпні 2014 року і працює до тепер без жодних на те нарікань, за що її розробникам великий респект і повага!!! Візуально в порівнянні з першим Метеликом в антені змінилася форма підсилювача з купольного типу на "пальчиковий" тип. Як і перша антена другу антену було направлено на ретранслятор, який встановлений на горі Рокита Велика, що в с. Микуличин, Яремчанської міської ради та встановлено на рівні даху одноповерхового будинку. В результаті на всіх чотирьох цифрових пакетах МХ якість сигналу по 100% !!! Пробував перегляд телеканалів по LG через підсилювач, все працює, але залишив через тюнер Gi Phoenix, так як батькам так зручніше дивитися супутник і Т2 одночасно, доречі коли дивишся супутниковий канал світло діод на підсилювачі антени вимикається, а коли включаєш канал Т2 знову світить діод.

Ответить

Вернуться в «Ивано-Франковская область‎»