Якість зображення та звуку цифрового ТБ

решение проблем связанных с цифровым тв
Ответить
Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Re: Якість зображення та звуку цифрового ТБ

Сообщение Олег (Кривой Рог) » 23 сен 2014, 20:08

Sefirot писал(а):Знову Ваші фантазії. Я де-небудь писав, що RCA краще за SCART чи HDMI??? Будьте добрі, не перекручуйте фактів!
Який факт я перекрутив? Справа не в тому що краще, а в тому що передасть на телевізор зображення без змін в гірший бік а що ні.
Sefirot писал(а):Не 704, а 703! Не підтасовуйте на свій лад!
Я не знаю взвгалi звідки ви взяли цифру 703, вона не використовується в цифровому тб, тому й підтасовувати її не можу, думав ви її сплутали з 704 тому й не звернув на це увагу відразу...
Sefirot писал(а):В аналозі дуже дрібний шрифт, присутній в картинці, читається чітко, а на цифрі навіть більші літери є розмазаними. Хоча параметри існуючого цифрового стандарту дозволяють зробити набагато краще
Поекспериментуйте самі для себе, чи покаже ваш телевізор цi параметри існуючого цифрового стандарту чітко (зображення 720х576 в якому через одну йдуть по черзі 360 чорних і білих вертикальних ліній).

І якщо ні, то на цьому прикладі хто чи що винне в тому що цифровому тб у вас не вистачає чіткості? У такій чіткості транслюють цифрове тб, яке по вашому не чітке ...

Sefirot писал(а):Для порівняння переключив антену на аналог. В аналозі дуже дрібний шрифт, присутній в картинці, читається чітко, а на цифрі навіть більші літери є розмазаними.
Іронія в тому що концерн РРТ транслює з телевеж такий самий цифровий сигнал з супутників перетворений в аналоговий і його приймає аналоговий тюнер вашого телевізора...
Sefirot писал(а):Однак, в аналозі мені доводилось бачити значно якісніше зображення, аніж на відкритих телеканалах супутникового ТБ.
Повторю, в даному випадку проблема тільки в способі передачі аудіо відео сигналу з цифрового тюнера в телевізор. Додам, якщо це цифровий супутниковий тюнер то тюльпани вбивають і якість трансляції з супутників.
Sefirot писал(а):Телевізор Sony Wega
Яка конкретно модель? На ньому роз'єми тільки тюльпани?? Ну і не можу не запитати, що краще показує аналогове тб або dvd диск?

Sefirot
Профессионал
Профессионал
Благодарил (а): 8 раз

Сообщение Sefirot » 24 сен 2014, 08:41

ut9ee писал(а):Не хочу вступать в дискусию. Ну не забывайте о том, что вещать каналы в аналоге очень шикарно для нашего времени -- просто частот не хватает, и возврата не будет. Будущее за цифровым сигналом. Так как в полосе одного аналогового канала 8 мГц помещается восемь цифровых. И что дает эта дисскусия? Читайте самостоятельно теорию и многое прояснится само собой. Творческим успехов всем и мирного неба!
Цілком з Вами погоджуюсь. Аналог на сьогодні не вигідний ні в економічному плані, ні багатьма іншими моментами. Майбутнє виключно за цифрою. Думаю, що це лише на початковому етепі вхідний контент нашої цифри трішки поступається вхідному контенту аналогу (для цього, звісно, є свої причини). Однак, з часом, вважаю усе стане на свої місця :).

Читай и пиши на форуме без рекламы, регистрируйся или заходи через соцсети!
Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 24 сен 2014, 08:59

Sefirot писал(а):Ось варіанти файлів рекламного ролика Т2: http://www.zeonbud.com.ua/roliki_rus.html ...Тільки реальний розмір кадру там не 720x576, як заявлено, а 703x576. Деякі пережаті аж у 20 разів і мають відповідну якість :(. Кому цікаво, можна поглянути.
Олег (Кривой Рог) писал(а):Вас не бентежить що ви один зіткнулися з такими екзотичними проблемами? На тюнері і на телевізорі немає роз'ємів SCART? Якщо ні то співчуваю вам у виборі тюнера і телевізора. ...Ви про що? Ви бачите чорну вертикальну смугу зліва при перегляді каналів які транслюють 720 а не 703 пікс по горизонталі??? Якщо не бачите, то ваш телевізор і так обрізає цю область зображення, і йому все одно є там ці 17 пікс чи ні.
Sefirot писал(а):З якими проблемами? :) Ви щось собі напридумували... Цифрове у мене показує так, як і в усіх, а аналог навіть дещо краще. До чого тут чорна смуга? На те він і стандарт, щоб його дотримуватись, незалежно впливає чи не впливає це на якість.
Олег (Кривой Рог) писал(а):Тюльпани RCA не здатні передати на телевізор зображення в тому вигляді в якому його приймає тюнер. Ось в чому сенс який ви не хочете сприймати. З чого ви взяли що 720 це стандарт а 704 ні?
Sefirot писал(а):Знову Ваші фантазії. Я де-небудь писав, що RCA краще за SCART чи HDMI??? Будьте добрі, не перекручуйте фактів! Не 704, а 703! Не підтасовуйте на свій лад!.
Олег (Кривой Рог) писал(а):Який факт я перекрутив? Справа не в тому що краще, а в тому що передасть на телевізор зображення без змін в гірший бік а що ні. Я не знаю взвгалi звідки ви взяли цифру 703, вона не використовується в цифровому тб, тому й підтасовувати її не можу, думав ви її сплутали з 704 тому й не звернув на це увагу відразу...
Див. посилання вище.
Sefirot писал(а):Якщо хочете комусь щось відповісти, то, будь ласка, прочитайте уважно хто і що саме писав і постарайтесь вникнути в суть сказаного. А то складається враження, що Ви читаєте між рядків і бачите лише те, що хочеться бачити Вам. Без образ, ми з Вами говоримо про різні речі :).

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 24 сен 2014, 10:35

Олег (Кривой Рог) писал(а):Поекспериментуйте самі для себе, чи покаже ваш телевізор цi параметри існуючого цифрового стандарту чітко (зображення 720х576 в якому через одну йдуть по черзі 360 чорних і білих вертикальних ліній).

І якщо ні, то на цьому прикладі хто чи що винне в тому що цифровому тб у вас не вистачає чіткості? У такій чіткості транслюють цифрове тб, яке по вашому не чітке ...

:jokingly2: :jokingly2: Дивний у Вас "інуючий цифровий стандарт" :D
Не люблю нікого критикувати і не думаю, що Ви мали намір когось обдурити. Спишемо це на Вашу недостатню компетентність у цій сфері. Звісно, що не всі можуть все знати.

Те, чим представлений Вами Bit Map Picture відрізняється від, наприклад JPEG або інших форматів знайдете і прочитаєте самі.
Маєте намір поекспериментувати чи щось комусь довести, переконвертуйте цю картинку у кадр будь-якого формату з тих, які використовуються у цифровому відеопотоці, з тією ж матрицею і тим рівнем компресії, усе побачите самі!
Sefirot писал(а):Я не кажу, що цифрове ТБ показує погано. Принаймні воно краще за аналогове кабельне ТБ. Однак на добре налаштованому ефірному аналоговому ТБ якість зображення і звуку краща за цифрове.
Sefirot писал(а):Цифрове у мене показує так, як і в усіх, а аналог навіть дещо краще.
Знову Ваша неуважність і надмірна уява... :)

Усього Вам хорошого!

linoblack
Знающий
Знающий

Сообщение linoblack » 24 сен 2014, 12:38

а в Т2 используются алгоритмы сжатия с потерями или без?

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 24 сен 2014, 13:02

linoblack писал(а):а в Т2 используются алгоритмы сжатия с потерями или без?
Звичайно, що з втратами. Тим більше якогось уніфікованого алгоритму нема. Це програмний потік можна набагато більше стиснути з кращою якістю, а транспортний вимагає дуже великих об’ємів за умов мінімальних втрат.

http://www.zeonbud.com.ua/roliki_rus.html Ось ці роликі досить показові.

linoblack
Знающий
Знающий

Сообщение linoblack » 24 сен 2014, 13:06

у алгоритмов сжатия довольно много параметров и настроек. нужен баланс между качеством и объемом. но этим нужно заморочиться ;-)

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 24 сен 2014, 14:11

Звісно, найкращий результат буде тоді, коли індивідуально для кожного відео прораховувати і вручну задавати усі необхідні параметри. Сам раніше мав справу з монтажем та й у підготовці Rip-ів маю непоганий досвід. Без теоретичних знань і розуміння того, яким чином відбувається процес, зробити професійне перекодування неможливо - це факт.
Не раз потрапляли до рук цифрові копії передач з місцевих телеканалів. На жаль, багато з них зроблені однокнопочними програмами. Або коли якість знятого матеріалу вбивається у монтажці при виводі.
C'est La Vie :)

linoblack
Знающий
Знающий

Сообщение linoblack » 24 сен 2014, 14:44

ну для каждого отдельного видео это наверно малореально. ведь еще сильно зависит от контента - плавные пейзажи или быстродвижущиеся объекты, огонь, вода, взрывы, спорт и т.д. и что делать например с прямыми трансляциями (если они есть конечно).

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 24 сен 2014, 15:22

linoblack писал(а):ну для каждого отдельного видео это наверно малореально. ведь еще сильно зависит от контента - плавные пейзажи или быстродвижущиеся объекты, огонь, вода, взрывы, спорт и т.д. и что делать например с прямыми трансляциями (если они есть конечно).
Це все більш актуально для програмного потоку, коли, наприклад створюється професійний DVD-диск. У транспортному (трансляційному) потоці відео, в тому ж Mpeg - трішки по-іншому, залежить від типів кадрів. Дещо простіше, але затратніше. В будь-якому випадку для гарного результату потрібен професійний підхід :).

linoblack
Знающий
Знающий

Сообщение linoblack » 24 сен 2014, 15:25

Sefirot писал(а):потрібен професійний підхід :).
ключевое слово, но у нас же прАхФессионалы уже поработали :) :)

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 24 сен 2014, 16:12

Доводилось бачити, як у Paint роблять "реставрацію" старих фото. Що з цього виходить можете лиш уявити :lol: . Був свідком, як при підготовці ілюстрацій до книги, щоб освітлити фото, робили світлу копію на ксероксі, а потім сканували :) . Знаю людей, які навіть сьогодні усі віднозаписи переганяють у VSD, бо вони чомусь впевнені, що це "універсальний формат". І головне нікому нічого не докажеш. Вони "б’ють себе в груди", що професіонали. І саме цікаве, що за свою "роботу" беруть немалі гроші :D. А у нас більш ніж достатньо таких, які готові їм платити.

З нашим Т2, думаю, з часом усе стане на свої місця. Самим каналам буде не вихідно транслюватись у посередній якості.

Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Сообщение Олег (Кривой Рог) » 24 сен 2014, 16:23

Sefirot

До чого те що у ролика 703 пікс по горизонталі? Там є різні ролики і 1920х1080.
Те, чим представлений Вами Bit Map Picture відрізняється від, наприклад JPEG або інших форматів знайдете і прочитаєте самі.
Маєте намір поекспериментувати чи щось комусь довести, переконвертуйте цю картинку у кадр будь-якого формату з тих, які використовуються у цифровому відеопотоці, з тією ж матрицею і тим рівнем компресії, усе побачите самі!
Так це тест не на компресію, так як не у вас ні у мене немає обладнання яке в реальному часі це робить і подає в ефір.

Це тест на спроможність наявного у вас обладнання показати на екрані чітко без спотворень ці 720х576 пікс. Якщо ця картинка буде нечіткою то як буде чітким будь-яке (динамічне або статичне) зображення з вашого цифрового тюнера?
Я не кажу, що цифрове ТБ показує погано. Принаймні воно краще за аналогове кабельне ТБ. Однак на добре налаштованому ефірному аналоговому ТБ якість зображення і звуку краща за цифрове.
Прочитайте уважно, ви напевно прогавили - Іронія в тому що концерн РРТ транслює з телевеж такий самий цифровий сигнал з супутників перетворений в аналоговий і його приймає аналоговий тюнер вашого телевізора...

Ви не вірите?

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 24 сен 2014, 18:20

Олег (Кривой Рог) писал(а):До чого те що у ролика 703 пікс по горизонталі? Там є різні ролики і 1920х1080.

Так це тест не на компресію, так як не у вас ні у мене немає обладнання яке в реальному часі це робить і подає в ефір.
Це тест на спроможність наявного у вас обладнання показати на екрані чітко без спотворень ці 720х576 пікс. Якщо ця картинка буде нечіткою то як буде чітким будь-яке (динамічне або статичне) зображення з вашого цифрового тюнера?

Прочитайте уважно, ви напевно прогавили - Іронія в тому що концерн РРТ транслює з телевеж такий самий цифровий сигнал з супутників перетворений в аналоговий і його приймає аналоговий тюнер вашого телевізора...
Ви не вірите?
Дійсно, до чого там тих 703 пікселі :jokingly2: . Там є аж 1 ролик 1920x1080 і всього 18 з якістю SD з лише задекларованими 720х576 :). На щастя є інтернет, де при бажані можна знайти і прочитати, якщо дійсно цікавить "до чого?" :).

Тест для телевізорів у bmp?.. Кажете компресія в реальному часі?.. Дивний підхід....

Я все читаю уважно, просто не маю бажання сперечатися і розводити пусті балачки.
Можливо картинка не зовсім вдала, яле, якщо придивитися, то можна побачити 2 спарени антени на 5-й канал і одну, вище, на 6-й, які досі приймають аналоговий сигнал на метрових хвилях, а передавач ретранслює його на дециметрових. Якість трансляції чудова. Ще один канал приймається в цифрі, а транслюється в аналозі. От до нього є деякі претензії щодо якості.

Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Сообщение Олег (Кривой Рог) » 24 сен 2014, 18:35

Sefirot
Тест для телевізорів у bmp?.. Кажете компресія в реальному часі?.. Дивний підхід....
bmp - формат без стиснення тобто без погіршення якості, чим він не підходить для тіста чіткості? Для будь-якого тесту краще еталон без спотворень чи ні?

Просто я тестував на своєму трімаксі, якщо ваш стронг не відтворюватиме bmp то перекодуйте його в png наприклад.
Там є аж 1 ролик 1920x1080 і всього 18 з якістю SD з лише задекларованими 720х576
Що з того? Ті самі ролики 703 цілком можуть транслювати і по аналоговому тб, і ви не помітите різниці навіть на обладнанні яке чітко покаже ту картинку у форматі bmp.

Самі телеканали транслюють 704 пікс і чорні смуги з боків по 8 пік, це і є sd якість.

Ви ніколи не дивилися скріншоти ліцензійних фільмів з DVD дисків? Там такі-ж чорні смуги з боків.

Якщо не буде чорних смуг з боків, то на кинескопних телевізорах бокова частина зображення буде за межами екрану.

Телевізор Sony Wega
Ну скажіть яка конкретно модель і скільки коштувала і в якому році купували?

Мені доводилося бачити подібний тв десь в 2003 році, якість зображення для кінескопного тв просто супер. Тому не думаю що проблема в телевізорі а не в композитному сигналі який вбиває чіткість.
Composite video - композитный видеосигнал. В нем яркостная и цветовая информация объединены в одном сигнале. Для входов и выходов такого видеосигнала используются соединители типа RCA (тюльпан).

Стандарт появился в 1953 году – в эпоху рождения цветного телевидения, когда был изобретен метод сжатия видеоинформации и ее передачи посредством лишь одного сигнала. Этот формат, получил название композитного видео. Композитное видео сейчас используется повсеместно. Желтый “видеотюльпан” на тыльной стороне видеомагнитофонов, лазерных и DVD плееров – это выходной разъем композитного видео.

То, что для передачи композитного видеосигнала нужен лишь один провод – это хорошо. А плохо то, что приемник делает слишком много работы: декомпрессия композитного сигнала в трехсигнальный формат компонентного видео, а затем перевод в исходный RGB-формат. Главный недостаток композитного формата – потеря качества изображения. Более того, поскольку яркость и цветность объединены и вместе передаются одним сигналом, их невозможно четко разделить при декодировании. И, как следствие, принимаемое изображение не тождественно оригиналу - в нем есть помехи. В результате, качество резко падает – очертания теряют четкость, а цвета становятся размытыми.
Ось подивіться: http://www.signal-tv.od.ua/pin/composite-ru.html

Ответить

Вернуться в «Вопросы-Ответы»