Польская антенна (решетка)

Какую антенну выбрать, установка и настройка антенн
Ответить

Как работает ваша антенна "Польская решетка"

Хорошо
28
44%
Плохо
14
22%
Переделал как написали, теперь работает
10
16%
Хочу поменять на волновой канал
0
Голосов нет
У меня другая антенна
12
19%

Всего голосов: 64

Sefirot
Профессионал
Профессионал
Благодарил (а): 8 раз

Re: Польская антенна (решетка)

Сообщение Sefirot » 11 сен 2014, 18:05

gevel12 писал(а):а есть ли информация по расчёту параметров польской антены?? :flag_of_truce: или какой нибудь калькулятор как например для волнового канала или антены Харченко :oops:
Ни схем, ни формул относительно размеров "польских антенн" нигде не встречал. Исходя из теории, даже все "короткие усы" там "рассчитаны" на прием начиная с 3-го метрового диапазона. "Длинные усы" добавляют 2-й метровый диапазон. Теоретически для перестройки такой антенны на Т2 – целесообразно переделывать (укорачивать) все активные вибраторы.
На практике отдельный полуволновой "веерный" вибратор (каждый ус по четверти волны) на ДМВ дает лучший результат, нежели аналогичный с размерам, как у "польской".
С такими размерами в "польской решетки" теоретически где-то после 46-го ДМВ канала должно происходить раздвоение лепестка диаграммы, что есть не очень хорошо. Поэтому, если вибраторы из трубок, их бы все стоило пересчитать именно под ДМВ диапазон.

Зарегистрируйся и читай форум без рекламы! Вход через Соцсети занимает 5 секунд.
ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee » 11 сен 2014, 21:09

Не скажу точно, нигде не читал за польскую антенну конкретного ничего. Из каких рассчетов они исходили, ну малые вибраторы они дециметровые,это точно, может их считали на пол волны. Ну работает она отлично, если качественно сделана. Под рукой нет польки сейчас, чтобы померить и посчитать, да и не до того сейчас, работы много. Зимой может позанимаюсь. У меня на польке стояли длинные усы 1-5 канал и волновой канал на 6-12 с вертикальной поляризацией. Приходилось переделывать чистую польку, на ней только малые вибраторы были. Добавлял длинные усы и волновой канал на метровые частоты. У нас они продавались отдельно А только с малыми вибраторами метровые волны она принимала почти никак.

Зарегистрируйся и читай форум без рекламы! Вход через Соцсети занимает 5 секунд.
Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 12 сен 2014, 09:23

ut9ee писал(а):Не скажу точно, нигде не читал за польскую антенну конкретного ничего. Из каких рассчетов они исходили, ну малые вибраторы они дециметровые,это точно, может их считали на пол волны. Ну работает она отлично, если качественно сделана.
У нас навіть продавці на базарі кажуть, що антена зі всіма малими вібраторами – з 6 по 60 канали. І це дійсно так, бо у місті, де метрові канали ідуть лише у 3-му метровому діапазоні (з 6-го по 12-й) вона чудово працює у такому стані, навіть без підсилювача.

У такому вигляді до цього часу виробниками антена позиціонувалась не як дециметрова, а як "Szerokopasmowa antena - Kanały: 6-12, 21-60"
http://rtvwieczorek.pl/pl/p/Antena-szer ... -ASP-8/471
А от в тих населених пунктах, де потрібно вести прийом на 4-му і 5-му каналах, купують антени з "довгими вусами".
Зараз у тренді Т2 в антен з тими ж розмірами чомусь уже звузився діапазон до 470-890 Мгц :jokingly2: Тобто одна і та ж антена, з одними і тими ж розмірами, яка раніше була призначена для прийому з 6-го по 60-й, сьогодні стала з 21-го по 60-й. Звичайний нечесний маркетинговий хід :(
ut9ee писал(а):В мене від 25 по 40 канали мультиплекси сидять...
Саме в такому ДМВ діапазоні, як у Вас зі стандартними розмірами ця антена працює чудово. На вищих частотах там дійсно роздвоюється діаграма направленості та з’являються бокові пелюстки. На практиці про це свідчить те, що для прийому окремих каналів антену до передавача потрібно ставити під певним кутом, що значно погіршує прийом.

Тобто, з одного і того ж передвавача прийом одних телеканалів іде зі стандартного положення антени, а на інші канали потрібно ставити під кутом 45°.
В більшості антен "малі вуси" ідуть по 220 мм., в пластинчатих штампованих – по 195 мм. Щоправда, трапляються антени з коротшими і водночас тоншими по діаметру вібраторами.
Я спеціально перерив купу літератури, аби з’ясувати, за яким принципом може розраховуватись така антена.

Інформації небагато, але одне зрозуміло, що вібратори в такому вигляді і такому положенні мають бути, "кожен вус" по 1/4 хвилі (загальна ширина активного полотна – 1/2 хвилі без врахування відстані розрізу).
Для Т2, якщо канали знаходяться на високих частотах, а передавачі на далеких відстанях, то вібратори варто було би перерахувати під конкретні мультиплекси.

ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee » 12 сен 2014, 14:40

А у вас що 6-12 канали йдуть з горизонтальною поляризацією? Оддав книжку з частотами, а гуглить ниіколи, коли цікавить найди сам і перерахуй довжину вібраторів. В нас вона не хоче вертикалку зовсім брати, приходиться ставити волновий канал на неї, а передача в цьому діапазоні 7, 9, 11 канали. На яку довжину хвилі розраховані такі короткі вібратори? Коли вона приймає 3 канал то і на гвіздок пройом буде. Ну добре, а то знову зачеплюсь, часу немає, а тобі потім годувать мене прийдеться, :) зимою подискотуємо. Удачі!

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 12 сен 2014, 15:39

В дискусії немає потреби :) Хоча мені завжди цікаво почути іншу думку, якщо за нею стоїть практичний досвід. У мене досвід з антенами, хоч і менший, однак все-таки більше 20-ти років :)
Так, у нас усі канали – в горизонтальній поляризації. Я бував у ваших краях і звертав увагу на те, що метрові антени розміщені вертикально.
Є «польські» антени з різними варіаціями коротких вібраторів (але дециметровими, я б їх не назвав). Якщо прискіпливо аналізувати їх розміри відносно типу і форми вібраторів, то у більшості антен вони налаштовані ні на метрові, ні на дециметрові хвилі, а десь на частоти кабельного ТБ. (Колись ці антени з хорошими підсилювачами розміщували біля неекранованих розгалужувачів кабельного ТБ і «нахаляву» дивились деякі кабельні телеканали).
Беручи до уваги широкопасмовість такого типу активного вібратора, ці антени гарно захоплюють 3-й метровий (6-12 канали) і 1-й дециметровий (21-40 канали) діапазон. Однак, усі вони повинні мати однакову поляризацію. З верхніми дециметровими частотами є деякі нюанси, про які я писав вище.
Щодо перелаштування антени на діапазон Т2, «універсальним» для будь-якого регіону буде варіант обрізання усіх активних вібраторів до 16 см. Тобто всі 16 «вусів» – по 16 см.
Последний раз редактировалось Sefirot 12 сен 2014, 16:29, всего редактировалось 1 раз.

linoblack
Знающий
Знающий

Сообщение linoblack » 12 сен 2014, 16:27

Sefirot писал(а):В дискусії немає потреби :) Хоча мені завжди цікаво почути іншу думку, якщо за нею стоїть практичний досвід. У мене досвід з антенами, хоч і менший, однак все-таки більше 20 років :)
Так, у нас усі канали – в горизонтальній поляризації. Я бував у ваших краях і звертав увагу на те, що метрові антени розміщені вертикально.
Є «польські» антени з різними варіаціями коротких вібраторів (але дециметровими, я б їх не назвав). Якщо прискіпливо аналізувати їх розміри відносно типу і форми вібраторів, то у більшості антен вони налаштовані ні на метрові, ні на дециметрові хвилі, а десь на частоти кабельного ТБ. (Колись ці антени з хорошими підсилювачами розміщували біля неекранованих розгалужувачів кабельного ТБ і «нахаляву» дивились деякі кабельні телеканали).
Беручи до уваги широкопасмовість такого типу активного вібратора, ці антени гарно захоплюють 3-й метровий і 1-й дециметровий діапазон. Однак, усі вони повинні мати однакову поляризацію. З верхніми дециметровими частотами є деякі нюанси, про які я писав вище.
Щодо перелаштування антени на діапазон Т2, «універсальним» для будь-якого регіону буде варіант обрізання усіх активних вібраторів до 16 см. Тобто всі 16 «вусів» – по 16 см.
теория? или проверено на-практике? что показывает антенный анализатор до и после переделки? есть картинки?

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 12 сен 2014, 16:37

Sefirot писал(а):На практике отдельный полуволновой "веерный" вибратор (каждый ус по четверти волны) на ДМВ дает лучший результат, нежели аналогичный с размерам, как у "польской".
Відповідно, теоретично, аналогічні 4-и блоки відбаторів, об’єднані в решітку будуть мати аналогічний ефект.

ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee » 12 сен 2014, 16:47

Sefirot писал(а):
Sefirot писал(а):На практике отдельный полуволновой "веерный" вибратор (каждый ус по четверти волны) на ДМВ дает лучший результат, нежели аналогичный с размерам, как у "польской".
Відповідно, теоретично, аналогічні 4-и блоки відбаторів, об’єднані в решітку будуть мати аналогічний ефект.
Я на выдстані зараз 42 км від вишки, то ця антена з переробленим вібратором на квадрат не показує рівень і якість менше 85 процентів. А метрові хвилі без вібраторів на горизонтальну і вертикальну поляризацію практично не приймає. І я не зустрічав по областях, за вас говорити не буду, щоб всі 12 метрові канали працювали з однією поляризацією. Може у вас не розкидані канали по всіх піддіапазонах.

ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee » 12 сен 2014, 17:03

Sefirot писал(а): мені завжди цікаво почути іншу думку У мене досвід з антенами, хоч і менший, однак все-таки більше 20-ти років :) Однак, усі вони повинні мати однакову поляризацію. З верхніми дециметровими частотами є деякі нюанси, про які я писав вище.
Я не експерементував, в нашій зоні вона і так харашо приймає. Ну а різать щоб, потрібно зрівняти, і не на одній антені, назад не приклеїш. А то повторять з десяток форумчан, а антена не працює. Приїдудь і наб'ють :) :( !!! Я по доброму не обижайся.

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 12 сен 2014, 18:13

У нас абсолютно всі канали - і метрові, і дециметрові, аналогові й цифрові - усі в горизонтальній поляризації. Та й антени ці в усіх показують нормально, якщо не дуже далеко і якщо не вище 40-х каналів... лише відрізняється кількість каналів :) Діаграма направленності при таких, як є розмірах перевірена на практиці! А 16 см довжини "вуса" - це захоплення усього ДМВ діапазону від самого початку з відрізанням паразитних частот. Це той максимум, до якого доточувати для прийому в ДМВ (Т2) діапазоні в жодному випадку не доведеться. А в окремих випадках доцільно буде вкоротити ще більше, але тут треба рахувати індивідуально.

Звісно, не виключений момент, що дехто може невірно зрозуміти, звідки й куди відміряти і що саме там відрізати чи точити:) То це вже суб’єктивно-особистісний аспект :).

Мені доводилось бачити антени, де вібратори вставлені не "скобами", а паралельно один до одного з коротким замиканням обох хвилепроводів (деякі пластмасові коробки це дозволяють зробити), а потім розігнуті під кутом. Траплялись антени, де хвилепроводи знаходились під підсилювачем і зовсім не контачили з ним :shock:. Стикався з "товаришами", які викристовували антену без блока живлення, але з підсилювачем :D . Були й такі, які при монтажі замикали центральну жилу кабеля з екраном :). В декого в місцях перехрещення були замкнуті хвилепроводи, а дехто алюмінієвим дротом прикручує метрові вібратори до рефлектора. Траплялися й варіанти, коли активне полотно антени було прикручене впритик до рефлектора, а не на відстані через пластмасові втулки. Деякі люди умудряються зібрати так, що тестером не "прозвонюються" контакти до більшості вібраторів. Дехто вигинає вібатори не так, як потрібно, а "щоб було гарно". І ще можна навести багато дивних моментів.
Звичайно, що в таких випадках, ні ромби, ні квадрати, ні перерахунки розмірів вібраторів не допоможуть :lol:
А якщо хтось знаходиться близько до потужного передавача і у нього і так все працює відмінно, тому взагалі не варто щось міняти чи переробляти :).

gevel12
Смотрю Т2
Смотрю Т2

Сообщение gevel12 » 12 сен 2014, 18:25

linoblack писал(а):...теория? или проверено на-практике? что показывает антенный анализатор до и после переделки? есть картинки?
на практике проверял недалече-до переделки шло 2 первых мультиплекса,после все 4,но главное выросло качество единиц на 10-15 :shock:
антена стояла на высоте 4м.до вышки35км :oops: ромбы не делал а только укоротил длинные усы :ugeek:

ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee » 12 сен 2014, 22:49

gevel12 писал(а):
linoblack писал(а):...теория? или проверено на-практике? что показывает антенный анализатор до и после переделки? есть картинки?
на практике проверял недалече-до переделки шло 2 первых мультиплекса,после все 4,но главное выросло качество единиц на 10-15 :shock:
антена стояла на высоте 4м.до вышки35км :oops: ромбы не делал а только укоротил длинные усы :ugeek:
Я перепробовал многое и не посоветую то, в чем не уверен сам. Ну что-- понял сапожник должен шить сапоги а пекарь печь хлеб. А если пекарь хочет шить сапоги, то надо переучиваться, ну не каждый хочет и не каждому дается. Так что, лучше заниматься тем что мы умеем. А насчет ромбов, я не на одной антенне проверил, а еще лучше квадраты, а еще лучше круг, просто сложнее, а эффект не на много больше. Чистого неба всем и добра!!!

gelo11
Герой Форума Т2
Герой Форума Т2

Сообщение gelo11 » 12 сен 2014, 23:00

А ещё лучше ,купить или сотворить нормальную антенну ,а не гнуть ромбы ,квадраты , круги ,треугольники и параллелепипеды в надежде на удачу и везение :jokingly2: :lol: , я лично видел штук пять разных модификаций польки и пришёл к выводу ,что делают её просто ,чтоб красиво было,без всяких расчетов ,а работают они все только из-за усилителя,а с ПС там где и на гвоздь ловит, я пробовал и скажу откровенно волновой канал ,даже с платой согласования , работает качественнее всех полек :)

ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee » 12 сен 2014, 23:36

gelo11 писал(а):А ещё лучше ,купить или сотворить нормальную антенну ,а не гнуть ромбы ,квадраты , круги ,треугольники и параллелепипеды в надежде на удачу и везение :jokingly2: :lol: , я лично видел штук пять разных модификаций польки и пришёл к выводу ,что делают её просто ,чтоб красиво было,без всяких расчетов ,а работают они все только из-за усилителя,а с ПС там где и на гвоздь ловит, я пробовал и скажу откровенно волновой канал ,даже с платой согласования , работает качественнее всех полек :)
Сейчас всего хватает. Ну я уверен в том, что антенны конструируют умные люди и они рабочие, независимо от конструкции. А что не выдерживаются размеры при изготовлении, искажаются технические характеристики антенн и естественно антенны не обеспечивают заявленные характеристики, мы не получаем обещанный результат.

linoblack
Знающий
Знающий

Сообщение linoblack » 12 сен 2014, 23:39

gevel12 писал(а):
я имел в виду переделка ВСЕХ усов

Ответить

Вернуться в «Эфирные антенны»