Быстрый поиск
Форумы: Темы:

Nadajniki Polski/Польські передавачі/Польские передатчики

Обсуждаем вопросы связанные с приёмом телевизионного
сигнала на территории Польши и граничащих с Польшей странах.
Sefirot
Профессионал
Профессионал
Благодарил (а): 38 раз

Re: Nadajniki Polski/Польські передавачі/Польские передатчики

Непрочитанное сообщение Sefirot » 21 ноя 2015, 18:17

У мене є два підсилювачі 9999999. Правда, зібрані вони на різних транзисторах. На аналозі вони давали найкращий результат у порівнянні з тими SWA та PAE, які у мене були. Мало шумлять, не збуджуються і підсилення досить високе. Цифра у місті не працює з жодним з підсилювачів, які довелося пробувати. Збільшення пасивного підсилення антени також чомусь послаблює цифровий сигнал. Ще на прийомі у межах міста, коли працювало два цифрові передавачі, помітив цікавий факт: з підсилювачем зникає сигнал на каналах з дальнього передавача, а сигнал з ближнього стає удвічі слабшим (і за рівнем і за якістю). З симетризатором, хоч показники не високі, але працює стабільно. Більшість "бочонків" шумлять на 3-4 дБ, хоч в певним умовах, кажуть, що теж непогано працюють. Сам ними не користувався, то не знаю.

anatolli1966
Форумчанин
Форумчанин
Благодарил (а): 20 раз

Непрочитанное сообщение anatolli1966 » 21 ноя 2015, 18:36

Дивно себе поводить сигнал, інколи 36 твк. в день не проходить але йдуть 50 та 53. Сьогодні цілий день проходив 36 твк. та 53 твк а 50 твк. непроходив взагалі. Нещодавно усі твк. йшли прекрасно цілий день до пізьного вечора в дощову погоду. Но загалом сигнал піднімається з вечора до ранку. Що до 9999999 то мене цікавить його дБ і діапазон, на ринку просять за нього 40 грн.

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Непрочитанное сообщение Sefirot » 21 ноя 2015, 21:51

SWA-9999999 под F
Диапазон частот: 48-850 мГц
Коэфициент усиления: 23-34 дБ
Шум: 1.7 дБ
Питание: 10-15 В
Ток потребления: 25 мА

Щодо ціни - то це у кого наскільки вистачить наглості. Є магазини, де їх і по 15 грн продають.
Взагалі-то більшість із цих підсилювачів на верхніх частотах мають спад підсилення. Тут треба дивитися на АЧХ і підбирати під конкретну полосу частот. На аналозі як підбирали, то і 1-2 дБ могли відігравати вирішальну роль, чи буде взагалі з далекої відстані показувати той чи інший канал, чи ні. А на цифрі - хто-зна. Вона значно капризніша за аналог.
Якщо аналоговий канал з далекої відстані показує, хоч і з шумами (коли більшими, коли меншими), але стабільно, то цифровий сигнал з цього ж передавача і з цією потужністю на близькій частоті може бути або 100%, або 0%.

anatolli1966
Форумчанин
Форумчанин

Непрочитанное сообщение anatolli1966 » 21 ноя 2015, 22:58

З таким підсиленням і близькістю до телевежі його може возбудити. Таки 23-34 дБ забагато і може повторитися як з LNA-177. Я тут почитав в інеті що є з мови оригіналу "усилители" а є ще "предусилители". Ось би мені щось таки подібне як "предусилитель" або типу SWA1. Практично всі підсилювачі які я находив в мережі від 20 до 40 дБ. що для мене неприємлимо. Єдиний підсилювач з коефіцієнтом 8 - 10 дБ це SWA1. Чи можливо його буде знайти на ринку? Шукав сьогодні у Львові LNA-101 з його 15 дБ і не знайшов. Продавці робили круглі очі і не розуміли про що мова йде. Вони заказують і продають то що саме більше покупці купують. А купують мощу.

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Непрочитанное сообщение Sefirot » 22 ноя 2015, 10:44

Це у 90-ті на ринках був великий вибір підсилювачів. І торгували ними часто ті, хто сам в цьому розбирався. А зараз в основному везуть те, що можна взяти дешевше, а продати дорожче.
Кажуть, що сильний сигнал з мобільних станцій може перевантажувати такі підсилювачі. Сам був свідком того, коли цифровий сигнал повністю зникав від дзвінка зі звичайної мобілки в радіусі кількох десятків метрів, коли на чутливій антені стояв підсилювач з високим коефіцієнтом. Можливо вам варто звернути увагу на підсилювачі з фільтрами. Аналогове ТБ і у нас колись відключать, але радіо і мобільний зв’язок залишаться.
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

anatolli1966
Форумчанин
Форумчанин

Непрочитанное сообщение anatolli1966 » 22 ноя 2015, 22:02

ПРЕДВАРИТЕЛЬНЫЕ УСИЛИТЕЛИ

Существует мнение, что, если телевизионный сигнал в вашей зоне настолько слаб, что никакая антенна не справляется с его поимкой, то вам необходим предварительный антенный усилитель. Но это неверно. Усилитель антенны предназначен как для увеличения чувствительности приемной (телевизионной) антенны, так и для восполнения потерь принимаемого сигнала в коаксиальном кабеле. Предварительный антенный усилитель необходимо разместить максимально близко к источнику сигнала для усиления полезного сигнала с отсечением помех, а также для минимизации наводок. То есть, предварительный антенный усилитель предназначен для компенсации потерь сигнала по кабелю. Также предварительный антенный усилитель служит развязывающим устройством, которое защищает источник сигнала от нестабильного входного импеданса и входных токов последующего тракта. Наиболее оптимальным, с точки зрения уровня вносимых шумов и помехозащищенности, является предварительный антенный усилитель с усилением до 16 дБ. Сами по себе телевизоры имеют достаточно большой запас собственного усиления, другими словами, обладают высокой чувствительностью, ограниченной усилением. На порядок хуже у них чувствительность, ограниченная синхронизацией. И самая низкая – чувствительность, ограниченная шумами. Значит, фактором, определяющим дальний приём, является уровень собственных шумов линейного тракта, а не коэффициент усиления. Предлагаемые виды предварительных антенных усилителей, производимые ALCAD S.A. (Испания), имеют минимальные шумовые характеристики и рассчитаны на непосредственную установку в антенну вместо согласующего устройства, либо в разрыв кабеля снижения.

Наименование Описание

AA-101 Усилитель антенный: 21...69к.(470...862 МГц)
AA-102 Усилитель антенный: 38...69к.(607...862 МГц)
BR-401 Усилитель антенный: 21...69к.(470...862 МГц)
BR-411 Усилитель антенный: 21...69к.(470...862 МГц)
BR-421 ДМВ, Ку=14дБ, 24В, для HDTV антенн
BR-431 ДМВ, Ку=14дБ, 12В, для HDTV антенн
BR-441 Усилитель антенный: 21...69к.(470...862 МГц)
BR-451 ДМВ, Ку=14дБ, 5В, для HDTV антенн

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Непрочитанное сообщение Sefirot » 23 ноя 2015, 20:49

Написано усе правильно. Але якщо сигнал не слабкий, а дуже слабкий, а відстань не далека, а дуже далека, 16-ти дБ може виявитись замало, щоб дотягнути сигнал до нижнього порогу чутливості приймача. Тоді доводиться збільшувати підсилення, частково жертвуючи якістю сигналу.
Ось опис "przedwzmacniaczа" з першої картинки:
http://img.img.img.img.becikowe.archiwu ... 09870.html

ut9ee
Профессионал
Профессионал
Благодарил (а): 76 раз

Непрочитанное сообщение ut9ee » 24 ноя 2015, 19:16

Доброго здоров'я шановні форумчани!!! Звісно нам так не жити!? :o :( Такі підсилювачі з контурами можна тільки у вісні побачити. :cry: А я пишаюсь коли 6000 найду. :? А коли серйозно, вони і зараз в продажі у вас, чи це вони буди на зорі польських антен? Best 73!!!

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Непрочитанное сообщение Sefirot » 24 ноя 2015, 20:50

ut9ee писал(а):вони і зараз в продажі у вас, чи це вони буди на зорі польських антен?

Перший і третій - це сучасні польські підсилювачі для цифрового ТБ з частотними фільтрами FM-радіостанцій і мобільного зв’язку. Другий - це старіша модель більш широкополосного підсилювача від російського виробника.

anatolli1966
Форумчанин
Форумчанин

Непрочитанное сообщение anatolli1966 » 28 ноя 2015, 11:19

Цілий тиждень, вечорами спостерігав за якістю сигналу з Польщі, в день можливості не було бо працюю. Дивно то, що приймаю я 36 твк. з потужністю сигналу 9% я якість 0%, 50 твк. останні дні взагалі не приймаю, повністю кубікує з потуж. 8% якіс. 0%, найкраще проходить 53 твк. з потуж. 9% якіс. 17-25%. Підозра у мене все-таки на потужності львівської телевежі. Почну з 36 твк. проходить менш-більш нормально на грані зриву, но дивитися можна. Поруч по частоті з 36 твк. на 37 твк. в аналозі з потужністю 1кВт віщає ІСТV яка забиває якість польського сигналу, тому і якість нульова. Саме гірше це 3 польський МuХ на 50 твк. з двох сторін забитий укр. ДМВ каналами. По 49 твк. з потужністю 860 Вт. іде "5канал", а на 51 з потужністю 2 кВт. проходить "ТЕТ". Найменше проблем з 2 МuX на 53 твк. 2 кВт-ний "ТЕТ" через канал його не дістає, а наступний за ним 57 твк. це "НТА" з потужністю 1 кВт також не заважає. І коли ж відключать цей аналог? Зараз збираюсь на радіоринок та попробую взяти підсилювач "бочка" на ДМВ попробую з двох кінців. В четвер прийшов заказ на SWA-1 коли трохи потепліє поставлю його та підніму антену ще на 1,2 м.

Последний раз редактировалось anatolli1966 29 ноя 2015, 15:11, всего редактировалось 1 раз.

anatolli1966
Форумчанин
Форумчанин

Непрочитанное сообщение anatolli1966 » 28 ноя 2015, 17:26

Взяв "бочку", підключив поки - що зі сторони ТВ через БЖ, регульнув 5 В. Потужність 90% якість 0% на всіх 3 МuХ. Результат 0. Вертаюсь на ісходну точку.

gevel12
Т2 Форумчанин
Т2 Форумчанин
Благодарил (а): 2 раза

Непрочитанное сообщение gevel12 » 28 ноя 2015, 20:10

anatolli1966 писал(а):Взяв "бочку",..... Потужність 90% якість 0% на всіх 3 МuХ. Результат 0. Вертаюсь на ісходну точку.

походу с усилителем может и не получится наши каналы,которые рядом забьют усь своим мощным сигналом. :evil: если поставить на вход полосовой фильтр на нужный канал то может и с усилением пройдёт вариант,но дело это для спецов с приборами и интересом. :scare3:
как вариант антенную решётку хотя-бы из двух полячек попробовать :playboy:

anatolli1966
Форумчанин
Форумчанин

Непрочитанное сообщение anatolli1966 » 29 ноя 2015, 15:24

gevel12 писал(а):как вариант антенную решётку хотя-бы из двух полячек попробовать :playboy:

Попробувати то можна а це додаткові фінансові витрати, і що робити з антеною за 650 грн. Поекспериментую ще, підніму вище, попробую з SWA1, зніму пару директорів, поверну на інші напрямки ...

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Непрочитанное сообщение Sefirot » 29 ноя 2015, 18:04

Поки не відключили аналог, усілякі експерименти з прийомом цифри з далеких відстаней - це лише зайвий і непотрібний клопіт, тим більше в умовах міста і близькості від інших передавачів. Показники параметрів сигналу на ТВ чи ресивері - досить умовні. Десь далеко в селі на них можна зважати, а в умовах брудного ефіру... Я вже писав, що з підсиленням корисного цифрового сигналу разом із завадами, індикатори навпаки можуть показувати спад сигналу, як за якістю, так і чомусь за потужністю (аж до 0%).
Щодо піднімання антени, також не поспішайте. В нинішніх умовах, на нижчій відстані від землі, якість сигналу може виявитись значно вищою.
Коли відстань далека та ще й довгі кабелі, і є необхідність у використанні підсилювача, можливо варто подумати і про вплив станіцій мобільного зв’язку. Пишуть, що вони також перевантазують підсилювачі без фільтрів.

Ви приймаєте з Тарнаватки? Яка там реальна потужність передавача і діаграма направленості антени?

anatolli1966
Форумчанин
Форумчанин

Непрочитанное сообщение anatolli1966 » 30 ноя 2015, 19:35

Sefirot писал(а):Ви приймаєте з Тарнаватки? Яка там реальна потужність передавача і діаграма направленості антени?

Ви маєте рацію з експериментами в умовах потужного аналогу. Мені в принципі, поляків дивитися можна, на грані зриву, но можна. Як я вже писав найгірше з 50 твк. но там в принципі дивитись нема на що. Я антену ставив для 2 МХ (53 твк.) де є самі цікаві канали, і частково 3 МХ (36 твк.). З часу установки антени з 2 МХ проблем з якістю не виникало. На форумах радять попробувати крутнути на Пшемисль і по напрямку відносно телевежі моя антена буде стояти рефлектором (тобто задом). Реальної потужності не знаю, її ніде не вказують, а ERP там 50 кВт. Діаграма напрямленості в Тарнаватці кругова. В Пшемислі на такій же відстані 20 кВт ERP. Антена направлена на захід, но у Львові в принципі приймають і на дальшій відстані ніж я. Горизонт на Тарнаватку чистий, но по трасі є перешкода в вигляді плоскогіря. На Пшемисль по трасі пряма видимість і Львів знаходить вище над рівнем моря, но на відстані 230 м. стоїть 9-ти поверхівка. Якщо хвиля обігне то показувати буде.

Вернуться в «ЦИФРОВОЕ ТЕЛЕВИДЕНИЕ В ПОЛЬШЕ»