Размещение передатчиков белорусского DVB-T

Обсуждаем вопросы связанные с приёмом телевизионного сигнала на территории Белоруссии и граничащих с Белоруссией странах.
64 сообщения Страница 2 из 5
anatolli1966
Уважаемый форумчанин
Уважаемый форумчанин

Sefirot писал(а):
В офіційних джерелах раніше було заявлено про 2 кВт, після відключення аналогу заявили, що потужність підняли до 5 кВт. Щоб розвернути коробочку, потрібно знайти меншу коробочку. Ця майже у 2 рази довша за симетризатора, тому довелося поставити так, щоб кабеля різко не перегинати. А так він не зовсім перед вібратором, а йде вниз. Якщо добре заліпити пластиліном, то вода не попадає й триматися буде роками. Щодо гамаузгодження, то колись читав, що це навпаки гірше. А з якістю щось дійсно незрозуміле. І не від антени це залежить. Нормальна якість лише на 25 каналі. А на всіх інших - дуже низька. І це при високому рівні сигналу. Закордонне ТБ показує тоді, коли піднімається якість на наших мультиплексах. Ще помітив таку річ, що коли в сигналі дуже багато шумів, то ресивер взагалі його може не фіксувати, незважаючи на фактично високий його рівень.
Я так зрозумів що Ви приймаєте біл-ську цифру на ресівер. Попробую Вам порадити приймати цифру на телевізійний тюнер. В мене польську цифру ресівер не бачить взагалі, а тюнер LG приймає досить пристойно. Сьогодні приймав - потужність 7-8% якість 25-30% практично не сипалось.
Sefirot
Профессионал
Профессионал

Прийом ведеться на ресивер World Vision T34. Колись на дуже короткий час брав у сусідів Стронга, то все показувало. Може просто співпадіння, а може й ресивери різні. Щодо телевізора, то його спочатку потрібно купити :). Причина поганого прийому цифри - у дуже високому рівні шумів, які забруднюють ефір. Але звідки вони беруться - невідомо. До місцевого передавача, наприклад, усього 8 км. На шляху до вишки - нежитлова і непромислова зона. Ніяких будівель і інших споруд нема. Єдина перешкода - лише дерева. І якість сигналу також дуже низька. Колись говорили, що цей аналоговий передавач створює такі завади. Мовляв, коли його запустили в усіх відразу погіршився прийом з дальніх передавачів. Чи є у цьому яка доля правди - не знаю. :unknown:
ut9ee
Профессионал
Профессионал

Я имел ввиду, то что если лепесток приема антенны уже, меньше будет захватывать антенна и помех, что положительно отразится и на качестве. А насчет гамма-согласования я на цифре не пробовал, а на аналоге разницы не замечал. А не применяю ,что неохота с петлей возиться. Ну надо будет попробовать. А вот то гамма-согласование, что я описывал в предыдущем посту качество улучшило в три раза, а уровень остался на месте. А возможно на антенне с трансформаторным согласованием антенна имеет не 300 Ом, а транс на 300 рассчитан, вот и рассогласовка получается, естественно тогда и стоячие волны, и отраженка бегает. Естественно и качества не будет. Не знаю как гамма-согласование работало бы по всему ДМВ-диапазону, потому что не могу объяснить такой тип его, и вибратор непонятный. Ну может кто почитает, и есть такая антенна у него, развернув ее на 90 градусов и попробует, и отпишется, тогда можно больше обсудить. Я свою как сниму-- без интернета останусь. Да и мачта высоковата, а за две недели я наохотился, и смотреть на мачту тошно, как подумаю, что опять опускать. А насчет того, если полезный сигнал очень сильный, а шумы большие, то согласно арифметики, соотношение сигнал/шум естественно будет лучше, а качество будет высоким. А чтобы перегружалось АРУ тюнера, сильным сигналом я еще не не сталкивался. Может возле вышки рядом, так там отраженки больше добивают. Если на входе тюнера сигнал слабый, а шумы большие, то естественно и качество будет плохое. Удачи и успехов уважаемые форумчане!!!
Sefirot
Профессионал
Профессионал

Я замінив польку з підсилювачем на Ягі з симетризатором, думав буде чистіший сигнал. Потужність сигналу на хвильовий канал ресивер фіксує по максимуму (навіть без підсилювача), а якості, як не було, так і нема. Якщо бути більш точним, то 68 км - це не така вже й велика відстань, тим більше заявлена подача 5 кВт на антену висотою 182 м. Але там не DVB-T2, а DVB-T. Цей формат, я розумію, є більш капризним до різного роду шумів і завад. Коли зростає якість на нашому Т2, тоді й білоруське починає показувати й відразу з показниками 100\100. Якість зменшується і ресивер перестає взагалі фіксувати цей сигнал.
ut9ee
Профессионал
Профессионал

Я зрівнюю, на польській антені кут в горинтальній площині кут--27 градусів в вертикальній--46 градусів, підсилення--13 дБ. Ці 46 градусів в вертикальці для села не страшно, а коли в місті, що зверху і знизу лізуть шуми, то ми і кричимо, що антена погана польська. А інертелекомівська, за яку я писав, в горизонтальній площині--18 градусів, в вертикальній--16, підсилення--17,5 дБ. Ну хто знає як вона себе поведе, коли її в горизонталку перевести. По ідеї вугол вертикалки повинен перейти в горизонталку, а це 16 градусів, а в польки--27 градусів. Та й коли накручував її на Інтернет, то дуже відчувається гострота кута. А взагалі потрібно експерентувати, щоб більш конкректно судити. Добре, всим добра і наснаги. 73!!!
ut9ee
Профессионал
Профессионал

Если кто будет пробовать на Т-2 волновой канал с Гамма согласованием отпишитесь пожалуйста. Интересно, если будет хорошо работать, может и здесь будем применять. Всем спс. успехов. 73!!!
Sefirot
Профессионал
Профессионал

Зустрічав в мережі твердження про те, що дерева - серйозні вороги наземного цифрового телебачення. Значна частина прикордонної з Білоруссю території - це лісова зона. Навіть на аналозі доводилося спостерігати за тим, що аналогічна антена за 100 метрів від лісу навіть з нижчої щогли дає значо кращий сигнал, аніж аналогічна, розміщена за кілька десятків метрів перед деревами. Наразі іншої причини в низькій якості сигналу я не знаходжу.
ut9ee
Профессионал
Профессионал

Я не знаю як впливає густий ліс. А коли перед антенною одне дерево з густою кроною на відстані і метра стоїть, то я ніколи не помічав, щоб заважало. А от коли листя мокре від дощу, то процентів на 3-5 не більше падає сигнал. Може це пішло з-за того, що спутникове телебачення від дерев страждає, так це точно. Але ж частота 10--12 гГц, а в наземного якісь 08!!! А як ліс мішає, не зустрічав на практиці. Думаю не в кращу сторону, а на скільки не знаю. Удачі і добра!!!
Sefirot
Профессионал
Профессионал

В нас у місті один мультиплекс (на 57 каналі) має дуже слабкий сигнал. Коли минулої весни на деревах почало з’являтися листя, мені довелось обрізати кілька гіляк, які знаходились безпосередньо перед самою антеною, тому, що сигнал на цьому мультиплексі став дуже нестабільним.
ut9ee
Профессионал
Профессионал

На слабом сигнале может быть и заметно. А падает сила сигнала или качество. или и то и другое? 73!!!
Sefirot
Профессионал
Профессионал

На сильних мультиплексах, дійсно, це непомітно. По-моєму погіршується і рівень, і якість. Хоча в умовах міста я помітив тендецію, що коли понижується рівень сигналу, то якість пропорційно зротає.
ut9ee
Профессионал
Профессионал

Якби були зайві гроші :roll: :empathy3: , можна було б спробувати, антену Ягі, з максимальним підсиленням, без активного підсилювача. Чим більше підсилення антени, тим у неї менші кути прийому в горизонтальній і в вертикальній площині. Може менше завад підхвачувала б. А самому робити, також проблеми. І спробувати узгодження, за яке я писав, що приміняється в мене на Інтертелекомі. Всім добра, удачі і активності на форумі. А то ми стали всі грамотні і неактивні, і питань ніяких немає??? А може з часом проблеми, а я так написав? 73!!!
Sefirot
Профессионал
Профессионал

Повторю ще раз про прийом Білоруського ТБ. Приймаю з відстані 68 км на атену Ягі без підсилювача. На 33 каналі (заявлено 1 кВт) ресивер показує максимальний рівень сигналу. Якості нема :(. А на 57 ТВК (заявлено 5 кВт) сигнал взагалі відсутній. Думаю, що сигнал на 57 каналі не фіксується ресивером не через низький його рівень, а через дуже низьку якість. Там не Т2, а Т, а цей формат більш чутливий до завад. Бо коли якість зростає на інших мультиплексах, то й на цьому каналі ресивер починає фіксувати максимальний рівень сигналу. У використанні підсилювачів в такому випадку не бачу сенсу.
Николай21
Горожанин
Горожанин

SWA 9701 + БП регулируемый 3-12V должен решить проблему, качество сигнала можно подрегулировать подачей нужной дозы питания на усилок :)
Sefirot
Профессионал
Профессионал

Ви вважаєте, що підсилювач додасть якості сигналу? :|
64 сообщения Страница 2 из 5
Вернуться в «ЦИФРОВОЕ ТЕЛЕВИДЕНИЕ В БЕЛАРУСИ»