Как доработать "польскую" антенну для приема цифрового ТВ

Как сделать антенну ДМВ своими руками
для приема сигнала цифрового Т2.
Ответить
Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Re: Как доработать "польскую" антенну для приема цифрового Т

Сообщение Олег (Кривой Рог) » 17 окт 2014, 16:41

Sefirot писал(а):Пропоную Ваше повідомлення продублювати в ось цю гілку форуму: http://forum-t2.com/viewtopic.php?f=114&t=1294
Там воно буде більш цікавим та актуальним.
Я ведь это сообщение написал для вас чтобы вы могли сделать вывод о польской антене и ее усилителе и их эффективности. Но вы так и не ответили на вопрос о мощности передатчика и уровне усиления усилителя антенны.
Sefirot писал(а):У мене вона працює з узгоджуючою платою SWA-69 в умовах багатоповерхової забудови з відсутністю прямої видимості на відстані 9 км. до передавача. З підсилювачами (різних модифікацій) цифрового ТБ взагалі не приймає. Причина, швидше за все, у перевантаженні підсилювачів потужним аналоговим сигналом.
Після відключеня аналогу дещо зміняться умови прийому цифрового ТБ. Тому, для декого можливо варто почекати, аніж намагатися щось переробляти уже сьогодні
Я потому и привел свой пример что условия похожи и разница в расстоянии 2 км.
Последний раз редактировалось Олег (Кривой Рог) 17 окт 2014, 18:46, всего редактировалось 1 раз.

Зарегистрируйся и читай форум без рекламы! Вход через Соцсети занимает 5 секунд.
Sefirot
Профессионал
Профессионал
Благодарил (а): 8 раз

Сообщение Sefirot » 17 окт 2014, 18:44

Олег (Кривой Рог) писал(а): Я нахожусь в 7,2 км от киловатных передатчиков, пассивная антенна волновой канал закреплена на балконе 5 этажа, прямой видимости нет ее перекрывает 14 этажный дом который на расстоянии 80 метров.

Вот что показывает тримакс2012:

Олег (Кривой Рог) писал(а):
Sefirot писал(а):Пропоную Ваше повідомлення продублювати в ось цю гілку форуму: http://forum-t2.com/viewtopic.php?f=114&t=1294
Я ведь это сообщение написал для вас чтобы вы могли сделать вывод о польской антене и ее усилителе и их эффективности. Но вы так и не ответили на вопрос о мощности передатчика и уровне усиления усилителя антенны.
А це повідомлення я пишу вам, щоб також зробили висновок :).
У вас кіловатний передавач, а на тій території, де налаштовував я - усього 100 Ват. А в конкретній ситуації ще й за 50-60 метрів перед антеною - ліс. Висота антени не на рівні 5-го поверху, як у вас, а на трубі 8,5 метрів. Взагалі там люди, щоб отримати хороший результат піднімають свої антени на висоту до 20 метрів.
Антена у Вас хороша, але на такі хороші антени у тій місцевості:
1. без підсилювача ні у кого не ловить нічого.
2. через її гостру направленість навіть з підсилювачем нормально зможе приймати тільки якийсь один передавач.
А завдання було - на одну антену з одного положення налаштувати прийом ще й закордонного передавача з відстані 70 км, який знаходиться під іншим кутом і який далеко не у всіх там показує.
Тому й була вибрана саме така антена.
Результати після модифікації говорять самі за себе. Тому й сперечатися і доводити протилежне немає жодної потреби.
Будуть якісь конструктивні пропозиції - пишіть подискутуємо. А так, аби щось написати - не потрібно засмічувати форум.
Удачі Вам і усього хорошого!

Зарегистрируйся и читай форум без рекламы! Вход через Соцсети занимает 5 секунд.
ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee » 17 окт 2014, 19:25

Sefirot писал(а):
ut9ee писал(а):Для чого ви ріжете довгі вуса, як ви їх називаєте? Робіть з них ромби з стороною найслабішого мультиплекса. Та й про 99..... пора забути. зараз йдуть підсилювачі SWA6000/6T, SWA4000/4T, SWA2000/4T. На яких немає збуджень і які працюють в режимі при всих сигналах. А на 99... там стоять два транзистора по ВЧ і все, і то потрібно дивититись щоб транзистори стояли з шумами не більше 1.7дБ.
Я не проти Вашої позиції стосовно ромбів. Однак, свій спосіб я ще раніше обгрунтовував ось тут: http://forum-t2.com/viewtopic.php?f=34&t=1243&start=150
А зараз ще й проілюстрував дуже хорошим практичним результатом. Гості форуму нехай самі вибирають, що і як їм робити.
Стосовно підсилювачів - це окрема тема. Збуджувались вони в основному на низьких частотах і то за умови неправильного налаштування антени. Щодо шумів, то на цифрі, вони проявляються не зовсім так, як на аналозі. Згаданий, наприклад, SWA2000/4T має 2,8 дБ шумів і сильну збуджуваність. Колись пробував ставити його на аналозі - не найкращий результат.
Вибір саме SWA 9999 був зумовлений конкретними умовами прийому.
Результат говорить сам за себе. Тому критика в цьому випадку буде зовсім недоречною :). Там люди, щоб добитись результату піднімають антени на 20 м. У мене висота 8,5 та майже ідеальні показники.

Яка там критика!?! Я вже вийшов з того віку щоб зароблять собі дешевий авторитет. Просто допомогти хочеться. Я антен сотні переставив. Хочеться щоб не повторювали мої помилки, хай краще чомусь іншому навчаться, і мені допоможуть. Збуджуються підсилювачі із за великих токів коллекторів перших транзисторів, і це одна єдина причина. Вони повинні бути не більше 7 мА. Рівень шумів SWA99... --2.9дБ, SWA2000--2.8дБ, а SWA2000/4T--1.6дБ. Не зрінюйте його з 2000, це зовсім різні підсилювачі. А шум він і в Африці шум, неалежно від виду випромінювання. Просто в аналозі ми його бачимо візуально, а в цифрі-- якість низька. А піднімати антени потрібно по висоті, тільки щоб передаючу антену бачити, вище не потрібно, навпаки буде хуже, за рахунок "затуханий" в кабелі я згоден. А по ромбах чи квадратах потрібно зрівняти один веєрний вібратор і вібратор, з ромбом, квадратом,чи овалом і нічого поясняти не треба, я пробував, результат до 30 процентів. Поважаю людей які до всього стараються дійти своєю головою. Творчих успіхів і натхнення.

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 18 окт 2014, 08:16

ut9ee писал(а): Яка там критика!?! Я вже вийшов з того віку щоб зароблять собі дешевий авторитет. Просто допомогти хочеться. Я антен сотні переставив. Хочеться щоб не повторювали мої помилки, хай краще чомусь іншому навчаться, і мені допоможуть. Збуджуються підсилювачі із за великих токів коллекторів перших транзисторів, і це одна єдина причина. Вони повинні бути не більше 7 мА. Рівень шумів SWA99... --2.9дБ, SWA2000--2.8дБ, а SWA2000/4T--1.6дБ. Не зрінюйте його з 2000, це зовсім різні підсилювачі. А шум він і в Африці шум, неалежно від виду випромінювання. Просто в аналозі ми його бачимо візуально, а в цифрі-- якість низька. А піднімати антени потрібно по висоті, тільки щоб передаючу антену бачити, вище не потрібно, навпаки буде хуже, за рахунок "затуханий" в кабелі я згоден. А по ромбах чи квадратах потрібно зрівняти один веєрний вібратор і вібратор, з ромбом, квадратом,чи овалом і нічого поясняти не треба, я пробував, результат до 30 процентів. Поважаю людей які до всього стараються дійти своєю головою. Творчих успіхів і натхнення.
Я згоден із Вами, але у моєму випадку ромб не підходив, тому, що 1) звужується робочий діапазон анатени (у мене від 25 до 62 каналу); 2) змінюється діаграма направленості (у мене прийом з 2-передавачів під різними кутами); 3) погіршується узгодження антени (тоді бажано, щоб усі відратори були аналогічного типу). В конкретний ситуації такий варіант не зовсім підходив.
І щодо підсилювачів, я в комплексі переробки антени замінив підсилювач з шумами 1.7 дБ, на підсилювач з шумами 2.9 дБ і отримав не погіршення якості сигналу, я зростання аж у 2 рази, що теж свідчить про правильність моєї модифікації самої антени. Кінцевий результат говорить сам за себе.
Я теж хочу допомогти людям, бо дійсно у багатьох є проблеми з прийомом нашого Т2.

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 18 окт 2014, 08:35

Олег (Кривой Рог) писал(а):
Sefirot писал(а):У мене вона працює з узгоджуючою платою SWA-69 в умовах багатоповерхової забудови з відсутністю прямої видимості на відстані 9 км. до передавача. З підсилювачами (різних модифікацій) цифрового ТБ взагалі не приймає. Причина, швидше за все, у перевантаженні підсилювачів потужним аналоговим сигналом.
Після відключеня аналогу дещо зміняться умови прийому цифрового ТБ. Тому, для декого можливо варто почекати, аніж намагатися щось переробляти уже сьогодні
Я потому и привел свой пример что условия похожи и разница в расстоянии 2 км.
Олег (Кривой Рог),
Дуже несолідно дописувати свої повідомлення, після того, як уже отримали відповідь.
А щодо польської антени з узгоджуючою платою SWA-69 - це зовсім інший випадок у зовсім іншій місцевості, про який я писав раніше і у іншій гілці форуму. Навіщо ви його сюди приплели???
А якщо вже так хочеться "сделать вывод о польской антене", то вона у мене в цьому випадку гарно працює без підсилювача і в умовах значно гірших за ваші.
От і робіть собі висновки!

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 18 окт 2014, 10:45

Приклад оптимізації "польської антени" під конкретний передавач:

Олег Бондаренко
Администратор
Благодарил (а): 29 раз

Сообщение Олег Бондаренко » 18 окт 2014, 11:06

так это уже можно сказать совсем другая антенна :))))
Самовольное размещение рекламы - бан и удаление всей рекламы и аккаунта.
Нужна помощь по настройке Т2? Пиши вопрос на форуме.

Регистрация занимает 2 минуты, ответ на вопрос в скобках.

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 18 окт 2014, 11:50

Це поки що пілотний експериментальний варіант :) Рахував під цифру, але, у зв’язку з тимчасовою відсутністю ресивера, перевірив лише на аналозі. Різниця дійсно помітна.
Єдиний мінус (для кого це суттєво) збільшилась вага антени.
Є ідея зробити директорні вібратори парними, або такими, як у Funke ABM 45... і з якогось легшого матеріалу.
Буду вдячний почути констуктивні пропозиції.

Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Сообщение Олег (Кривой Рог) » 18 окт 2014, 16:24

Sefirot писал(а):Олег (Кривой Рог),
Дуже несолідно дописувати свої повідомлення, після того, як уже отримали відповідь.
А щодо польської антени з узгоджуючою платою SWA-69 - це зовсім інший випадок у зовсім іншій місцевості, про який я писав раніше і у іншій гілці форуму. Навіщо ви його сюди приплели???
А якщо вже так хочеться "сделать вывод о польской антене", то вона у мене в цьому випадку гарно працює без підсилювача і в умовах значно гірших за ваші.
От і робіть собі висновки!
Я не видел что вы ответили, на тот момент когда добавил фразу к своему сообщению.
Я думал вы описываете один случай с одной точкой приема.

Мне в свое время доводилось пользоваться польской антенной. А вообще польская антенна скорее напоминает муляж под антенну чем антенну.

Если вы не согласны, поясните какова роль этих штук которые я выделил синим цветом, это директора длинна которых половине длинны волны принимаемого канала?? И на какой тогда канал они рассчитаны?

И доводилось принимать сигнал со 100 ватного передатчика каналов ICTV и тониса на расстоянии 7 км и изображение было отличным, не на польскую антенну.
Тут подробнее о передатчиках - http://ukrtvr.org/efir-po-naselenikh-punktakh/26/391

ТАА
Завсегдатай
Завсегдатай

Сообщение ТАА » 18 окт 2014, 17:32

Олег (Кривой Рог) писал(а):поясните какова роль этих штук которые я выделил синим цветом, это директора длинна которых половине длинны волны принимаемого канала?? И на какой тогда канал они рассчитаны?

В таком виде эти штуки совершенно бесполезны.Поставьте один директор длиной 170 мм на расстоянии 60 мм.Толк будет.На самых первых польках так и было+ещё два бесполезных директора для виду.

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 18 окт 2014, 18:27

У тому то й річ, що невідомо, якою саме "польською антеною" ви користувались. Мені особисто доводилось мати справу з багатьма різними модифікаціями так званих "польських антен". Назва "польська антена" узагальнена для усіх антен такого типу. Цей термін у нас закріпився за нею, тому що перші антени, які з’явилися на наших ринках були виробництва польської фірми Anprel Electronics. Потім почали завозити й інших виробників, разом з якими з’явилося дуже багато халтурних підробок. Те ж саме і з підсилювачами до них. Одні і тіж моделі в одному і тому ж дизайні штампувалися і штампуються також різними виробниками.

Одна з раніше куплених мною - так звана "польська антена" виробництва Philips. У ній дійсно усе точно, рівно і акуратно. Антена в експлуатації майже 15 років і досі в гарному технічному стані.

Щодо директорів. Якщо оптовиком ці антени замовляються в офіційного виробника, комплектується вони відповідно до замовлення. На офіційному сайті Anprel були, та мабуть і зараз є, директори різних розмірів і типів. Чому конкретний продавець замовляє та продає саме такі, і де конкретно і з якою метою він їх бере - це питання до нього. Та й покупця ніхто не змушує купувати саме таку і ніхто не забороняє походити по ринках і магазинах або замовити в інтернеті й придбати таку, як потрібно.

Колись проводив експеримент, чи впливають навіть найменші директори "польської антени" на рівень сигналу і на діаграму направленості антени. Виявилось, що різниця все-таки є. На найслабших каналах з найдальших передавачів в аналозі з директорами значно менше шумів, аніж без них. Також з ними дежчо звужується кут направленості антени.

Тобто, якщо у вас оригінальна "польська" антена - то вона нічим не гірша за інші. А якщо підробка, то її також можна вдосконалити і переробити!

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 18 окт 2014, 18:38

ТАА писал(а): В таком виде эти штуки совершенно бесполезны.Поставьте один директор длиной 170 мм на расстоянии 60 мм.Толк будет.На самых первых польках так и было+ещё два бесполезных директора для виду.
Точніше, в такому вигляді від цих штук толку дуже мало. Але якщо буди об’єктивним, то вони дещо підсилюють сигнал, хай не суттєво, але його рівень на кілька відсотків буде більшим. В іншому цілком згоден. Тільки, будь-ласка, обгрунтуєйте, чому саме "директор длиной 170 мм на расстоянии 60 мм". Я розмір і відстань рахую на найслабшу частоту.

ut9ee
Профессионал
Профессионал

Сообщение ut9ee » 18 окт 2014, 19:40

Я згоден із Вами, але у моєму випадку ромб не підходив, тому, що 1) звужується робочий діапазон анатени (у мене від 25 до 62 каналу);
І щодо підсилювачів, я в комплексі переробки антени замінив підсилювач з шумами 1.7 дБ, на підсилювач з шумами 2.9 дБ і отримав не погіршення якості сигналу, я зростання аж у 2 рази, що теж свідчить про правильність моєї модифікації самої антени.[/quote]

Не могу те же вопросы поднимать, из за нехватки времени, на форуме все есть. Новое что хочу сказать, что чем больше периметр проводника вибратора или его общий периметр, тем антенна широкополосней. Это на уровне начала построения антенн. А что качество выше усилителя с большими шумами это абсурд, кроме букв еще надо смотреть и на комплектующие, написать можно что угодно на плате. И усилитель не имеет никакого отношения к антенне,лишь бы совпадало его входное волновое сопротивление с выходным волновым антенны, ну и естественно, чтобы он работал в этом диапазоне частот. Что на его вход подашь, то он и усилит. И еще добавит лишних шумов собственных. Вот читаю вторую волну по этой теме, и опять возвращаемся к азам. Усилитель служит только для того, чтобы компенсировать затухания в кабеле и устройствах коммутации и не более. А вот то, что вы получили на выходе антенны, вот то и ваше, и не более. И благодарите усилитель, если он вам не добавил шумов, которые вам сильно понизят качество. И качество вашего сигнала на входе тюнера определяется не уровнем сигнала на его входе, а соотношением сигнал/шум. Ну это опять по новому кругу идем, больше не буду, а то мы здесь и принцип радиоприема под сомнения поставим.
Если кто не согласен читайте форум, там не только мое мнение а и форумчан, а для самых неверующих есть литература. Мы на эту тему больше месяца убили, так что есть много полезного читайте. И не ищите чудо усилитель который усилит сигнал, а шумы останутся прежними. А выбирайте усилитель, чтобы он не внес шумов на много больше, чем антенна получит с эфира. Не в обиду и ни к кому-то конкретно, я считаю что мы здесь как-бы одна семья. Дерзайте, удачи всем и творческих успехов!

Олег (Кривой Рог)
Любопытный

Сообщение Олег (Кривой Рог) » 18 окт 2014, 20:18

Sefirot писал(а):Мені особисто доводилось мати справу з багатьма різними модифікаціями так званих "польських антен".

Хоть одна из виденных вами польских антенн или та которая у вас соответствует этим критериям? Длинна директора(ов) сопоставима с длинной таковых на дмв антеннах волновой канал? Это если отбросить то что полька "рассчитана" для приема метровых волн для которых нужен болеее длинный директор(а).

Sefirot
Профессионал
Профессионал

Сообщение Sefirot » 18 окт 2014, 20:35

ut9ee, я поважаю вашу думку і зовсім з вами не сперечаюсь.

Стандартна "польська антена" з підсилювачем Supe® 9999999 (підсилення на ДМВ: 34 дБ, шуми: 1.7 дБ)

Було:

25 канал: рівень – 100, якість – 100
49 канал: рівень – 87, якість – 47
55 канал: рівень – 92, якість – 53
62 канал: рівень – 84, якість – 50
56 (білоруський) канал рівень 0, якість -0

Після вкорочення усіх активних вібраторів з підсилювачем SWA 9999 (підсилення на ДМВ: 35-47 дБ, шуми: 2,9 дБ)

Стало:

25 канал: рівень – 93, якість – 100
49 канал: рівень – 90, якість – 100
55 канал: рівень – 87, якість – 100
62 канал: рівень – 79, якість – 97
56 (білоруський) канал рівень – 70\74, якість – 74\98

На аналозі, правда, шуми підсилювача стали ледве помітні на екрані, але й зображення стало контрастнішим. На цифрі шуми підсилювача не проявились ніяк.
В такому випадку роблю висновок, що на вхід підсилювача пішов значно потужніший сигнал з антени, який переважив шуми. А це підтверджує те, що модифікована антена була зроблено правильно.
У вас, звичайно, більший досвід з антенами, можете зробити свої висновки. Я просто констатує факт.

Ответить

Вернуться в «Антенна своими руками»